Panorāma

Igaunijā aiztur telefonkrāpnieku no Latvijas

Panorāma

Panorāma

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra parkā 200 000 sīpolpuķu

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra parkā iestāda tūkstošiem veikala dāvinātu sīpolpuķu

Tūkstošiem sīpolpuķu, kurām šoruden nav lemts tikt nopirktām un nokļūt cilvēku mazdārziņos, pandēmijas laikā kļūst par labdarības vēstnesēm. Šodien veikalu tīkla "Depo" dāvinātās sīpolpuķes iegulst Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra pļavās un dobēs, lai pavasarī ne vien radītu 200 tūkstošus prieka brīžu, bet arī mazinātu aizspriedumus par psihiskajām saslimšanām.

Ainavu arhitekte Ilze Rukšāne tos nosaukusi par apraktajiem dārgumiem.

"Mēs miksējam, mēs miksējam visas tās puķes dažādās krāsās, jo šķirņu klāsts bija milzīgs, arī dažādi ziedēšanas laiki. Lai, pirmkārt, mainītos, tad mēs iegūstam to animācijas, to mainīguma efektu," teica Rukšāne.

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra parks tiek Rukšānes un kolēģu lolots jau astoņus gadus. Soli pa solim parku pilnveidojot un radot prieku gan darbinieku, gan pacientu acīm un cerībai, ka arī skaista vide spēj palīdzēt atveseļoties. Taču tik vērienīga puķu sīpolu stādīšana bez veikalu tīkla "Depo" atbalsta nebūtu iespējama.

Rukšāne to sauc par nenovērtējamu dāvinājumu.

"Mums "Depo" veikalos ļoti daudz puķu sīpolu, un tādēļ ar šo žestu "Depo" darbinieki ir šeit šodien, lai sastādītu šos puķu sīpolus un tādējādi pievērstu sabiedrības uzmanību veselības, psiholoģiskās veselības nozares vajadzībām," sacīja “Depo” mārketinga direktors Rimants Jugans.

Mazināt aizspriedumus pret psihiskajām saslimšanām ir arī mērķtiecīgs iestādes darbs. Tās valdes priekšsēdētāja Iveta Ķiece uzsvēra – pagalms nekad nav bijis slēgts, bet cilvēki te allaž baidījušies ienākt. Tas mainās.

Ķiece norādīja: "Aizspriedumi valda sabiedrībā. Un tas, ka pašreiz "Depo" diezgan brīvi jūtas šeit, es domāju, ka tas arī ir pierādījums tam, kad mēs esam sabiedrības daļa."

Viņa piebilda: "Ceram, ka tai brīdī, kad šie ziedi uzplauks, mūsu ikdiena jau būs atgriezusies ierastajā ritmā bez ierobežojumiem. Un, lai tas tā būtu, mēs aicinām ikvienu [darīt to], kas viņu spēkos, un primāri šobrīd būtu vakcinēties [pret Covid-19]."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt