Dienas ziņas

Vakcinācija uzņēmumos

Dienas ziņas

Interešu konflikts – viens no smagākajiem pārkāpumiem

Rīgas plānošanas reģionu atstās četri novadi

Rīgas plānošanas reģionu atstās četri novadi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pēc pašvaldību vēlēšanām Tukuma, Alojas, Limbažu un Ogres novadi vairs nebūs Rīgas plānošanas reģionā. Rīgas reģionā palikšot pašvaldības ar līdzīgākām interesēm un vajadzībām, kā arī tikšot līdzsvarots iedzīvotāju daudzums reģionos. Paplašinātajā Tukuma novadā ne visi jūtas piederīgi Kurzemei, tomēr vēl lielāka neizpratne ir par to, kāpēc līdz ar šīm pārmaiņām netika sakārtots valsts pārvaldes pakalpojumu tīkls.

Līdztekus Administratīvi teritoriālajai reformai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) paredzējusi mainīt arī plānošanas reģionu robežas. Tādējādi Tukuma novads no līdzšinējā Rīgas plānošanas reģiona nonāks Kurzemes plānošanas reģionā, bet Ogres, Limbažu un Alojas jaunie novadi – Vidzemes plānošanas reģionā.

"Pamatā tas bija saistīts ar to, ka arī Rīgas reģionā šie lēmumi kļūtu daudz mērķtiecīgāki un vienkāršāki, jo dalībnieki ir līdzīgāki," stāstīja VARAM pārstāvis Raivis Bremšmits.

Limbaži, Aloja un Ogre jau vēsturiski bijuši piederīgi Vidzemei, bet jaunajam Tukuma novadam vēsturiskas piederības īsti nav.

Kandavnieki un engurnieki allaž sevi uzskatījuši par kurzemniekiem. Savukārt daudzi tukumnieki komfortabli jūtas Rīgas reģiona saimē. Citādāk gan domā ārpus pilsētas dzīvojošie.

"Rīdzinieki jau pavisam savādāki cilvēki ir. Mēs jau tā kā laucinieki, bet viņi ir pilsētnieki," sprieda Tukuma novada iedzīvotājs Jānis.

Vēl dīvaināka situācija ir Jaunpilī, kas dažkārt tiek pieskaitīta pie Zemgales, dažkārt pie Pierīgas, bet tagad kļūs par kurzemniekiem.

"(..) No otra gala vajadzēja. Vajadzēja izveidot to plānošanas reģionu un tad sākt domāt par novadiem. Tagad – kur tad mūs grūdīs? Tagad ir tā, bet vajadzēja pa priekšu saplānot," vērtēja jaunpilniece Zenta.

Sveša gan neesot arī Kurzeme. Jau šobrīd jaunpilnieki darbojoties Kurzemes Tūrisma asociācijā un cer, ka pārmaiņas būs tikai uz labu.

"Katras izmaiņas nes kaut kādu cita veida attīstību. Protams, ceram uz lielākām iespējām, sajusties ne kā nomale, bet kā īsteni kurzemnieki, un, protams, ceram uz investīcijām," sacīja jaunpilniece Baiba.

Neizpratni gan raisot, kāpēc pie vienām pārmaiņām atbilstoši reģioniem netika sakārtoti arī valsts pārvaldes pakalpojumi,

tādējādi novēršot gadu desmitiem ilgušo jucekli, ka, piemēram, Valsts policija jāmeklē Jelgavā, bet Vides dienests Ventspilī.

"Par to tiek domāts, tikai tam ir nedaudz cits risinājums. Valsts pārvaldes pakalpojumos mēs faktiski esam iegājuši e-sadaļā, līdz ar to neatkarīgi no atrašanās vietas mēs varam tos saņemt. Otra daļa, kas joprojām pakalpojumus saņem klātienē,  risinājumu varētu rast caur valsts vienotajiem pakalpojumu centriem," teica VARAM pārstāvis.

Plānošanas reģionu robežu maiņa ļaušot izlīdzināt arī iedzīvotāju skaitu, kas Vidzemes un Kurzemes reģionos pēdējo 20 gadu laikā krietni sarucis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti