Rīgas pils mūra saudzēšanai Lāčplēša dienā aicina izvēlēties sveces stikla ietvarā

Rīgā jau astoto gadu Lāčplēša dienā, 11. novembrī, varēs iedegt un novietot svecītes 11. novembra krastmalā uz Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra. Lai saudzētu Rīgas pils atjaunoto mūri un veicinātu sveču atkārtotas izmantošanas iespējas, valsts SIA "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) aicina izvēlēties stikla ietvaros iepildītas svecītes, tādējādi arī pasargājot mūri no sakusušajiem un dabai nedraudzīgajiem sveču pārpalikumiem.

VNĪ ir uzstādījusi pēc arhitekta Pētera Blūma idejas veidoto tērauda aizsargsietu, kas palīdz pasargāt Rīgas pils vēsturiskā mūra ķieģeļus no neatgriezeniskas termiskas bojāšanas un smilšu vanniņas uz ietves. Svecīšu novietošanai paredzētais aizsargsiets veidots no 175 posmiem, kuru garums ir 184 metri, bet platums – viens metrs. Uz viena aizsargsieta posma var izvietot 60 svecītes, bet visā sieta garumā var novietot 10,5 tūkstošus svecīšu.

Šogad daļa izdegušo sveču pārtaps par ierakumu svecēm un ceļos pie Ukrainas iedzīvotājiem.

Sveču pārpalikumus Rīgas 21. vidusskolas pārstāvji 12. novembrī savāks un 17. novembrī skolas telpās Tomsona ielā 35, Rīgā, sveču izgatavošanas meistarklasē pārstrādās ierakumu svecēs. Skolēni meistarklasēs varēs piedalīties no plkst. 8 līdz 16, bet apkārtnes iedzīvotāji savu sveci Ukrainas atbalstam varēs izliet no plkst. 16 līdz plkst. 19.

Kopš 2020. gada rudens VNĪ vadībā notiek Rīgas pils senākās – kastelas – daļas atjaunošana, pielāgojot to Latvijas Nacionālā vēstures muzeja vajadzībām. Rīgas pils kompleksa apkārtmūris Daugavas un Vanšu tilta pusē izbūvēts kā Pils dārza žogs 19. gadsimta pēdējā ceturksnī. Tā projektu 1874. gadā izstrādājis guberņas arhitekts Jūlijs Hāgens, daļēji pārbūvējot arī bijušā Horna bastiona ārsienu, norādīja VNĪ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti