Rīgas pils būvnieki tiesā apstrīd kontu arestu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Rīgas pils būvnieki iesnieguši Rīgas centra rajona tiesā prasību par kontu aresta atcelšanu, informēja būvnieku pārstāve Kristīne Zeltiņa.

Arests saistībā ar  Rīgas pils ugunsgrēka zaudējumiem noteikts ne tikai Rīgas pils rekonstruētājas - pilnsabiedrības SBRE kontiem, bet arī to veidojošo kompāniju „Skonto būve” un „Re&Re” banku aktīviem.  Būvnieki jau iepriekš vērsās ar protestu prokuratūrā, taču tā neatcēla arestu.

„Skonto Būve” valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis, uzsvēra, ka lēmums par kontu arestiem Rīgas pils ugunsgrēka izmeklēšanas lietā nav izprotams.

„Ņemot vērā, ka procesa virzītājs atteicies to pārskatīt, norādot, ka lēmuma pārskatīšana par uzliktajiem arestiem ir tiesas kompetencē, esam vērsušies Rīgas pilsētas centra rajona tiesā,” informēja Rāvis.

Viņš arī uzsvēra, ka „Skonto Būve”  ir finansiāli stabils uzņēmums un gatavs pildīt visas uzņemtās saistības gan Rīgas pils atjaunošanas projektā, gan visos citos uzņēmuma projektos.

„Protams, ka izveidojusies situācija rada zaudējumus un neērtības, tomēr „Skonto” grupā ir vairāki citi uzņēmumi, ar kuru atbalstu nepieciešamības gadījumā varam rēķināties,” skaidroja Rāvis.

Būvnieki arī norādīja, ka sadarbība ar „Valsts nekustamajiem īpašumiem” (VNĪ) par Rīgas pils atjaunošanas projekta tālāku virzību rit konstruktīvi un veiksmīgi.

„Lai Rīgas pils ugunsgrēka izmeklēšana un tiesas procesi nekavētu pils atjaunošanu, esam apņēmušies darbus, kas saistīti ar ugunsgrēka seku likvidēšanu, veikt par saviem līdzekļiem. Risinājums rasts arī līdz šim Rīgas pils vienai no lielākajām problēmām - sadarbībā ar Eiropā labākajiem Vācijas speciālistiem šonedēļ jau uzsākti Rīgas pils samirkušo konstrukciju un pārsegumu žāvēšanas darbi. Esam gatavi strādāt divās maiņās, lai Rīgas pils atjaunošanas darbus pabeigtu līdz 2015. gada 1.novembrim, kā esam vienojušies ar VNĪ. Mūsu galvenais mērķis ir paveikt darbus noteiktā termiņā un visaugstākajā kvalitātē,” uzsvēra Rāvis.

„Ugunsgrēkā vainīgo varēs noteikt tikai tiesa, un, raugoties uz analogiem procesiem Latvijā, tiesu darbi varētu ievilkties vairāku gadu garumā. Esam gatavi uzņemties pilnu atbildību, ja tiesa mūs atzīs par vainīgiem. Neizpratni tomēr raisa lēmums par pilnsabiedrības uzņēmumu visu kontu arestu bez tiesas sprieduma par vainīgo Rīgas pils ugunsgrēkā,” norādīja būvnieku pārstāvis.

Jau ziņots, ka prokuratūrā nekomentē, kāpēc pieņemts šāds lēmumus. Lai arī konti aizvien ir iesaldēti, pasūtījumu izpilde un norēķini ar darbiniekiem, apakšuzņēmējiem vai materiālu piegādātājiem  nav apgrūtināti. Gan „Re&Re”, gan „Skonto būve” naudu šiem norēķiniem piesaista no citiem grupas uzņēmumiem.

28.aprīlī VNĪ akcionāru sapulcē tika izteikta neuzticība valdes priekšsēdētājai Strautmanei, tādējādi atbrīvojot viņu no pienākumu pildīšanas.Iepriekš VNĪ pauda gatavību vērsties tiesā pret būvniekiem, kas restaurē Rīgas pili, – pilnsabiedrību SBRE un tās biedriem. Postošā Rīgas pils ugunsgrēka lietā policija tur aizdomās trīs personas - kādu strādnieku un uzņēmumu divas amatpersonas, kas bija atbildīgas par ugunsdrošību objektā. Līdzās tam policija arestējusi pils būvnieku firmām piederošus kontus un tehniku.

Būvnieki par policijas metodēm ir sašutuši un saskata tajā vēlmi izrēķināties ar uzņēmumiem „Skonto būve” un „Re&Re”.

2013. gada 20. jūnija vakarā Rīgas pilī izcēlās ugunsgrēks, kurā nodega daļa pils jumta. Ugunsgrēka dzēšanas darbos pils ievērojami cieta no ūdens. Pilī esošo muzeju krājumi negāja bojā, tomēr daļa no tiem cieta dzēšanas darbos.

Ugunsgrēkā pilij izdega jumta konstrukcija un bēniņu telpa. Valdība nolēma ugunsgrēka seku likvidēšanas izdevumus segt no pils remontam paredzētā finansējuma, kas ir gandrīz 20 miljoni latu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti