Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Dīzeļvilcienu iepirkums noiet no sliedēm?

Panorāma

Karantīnā uzraudzība vājāka nekā pašizolācijā

Vai ārsts drīkst pieņemt bez maskas?

Rīgas pašvaldības poliklīnikā no pacientiem iekasēta maksa par ārstu sejas maskām

Rīgas pašvaldībai piederošajā Šarlotes poliklīnikā no pacientiem iekasēja papildu samaksu par ārstu sejas maskām, aizsarglīdzekļiem un dezinfekcijas līdzekļiem. Pēc LTV intereses slimnīca informēja, ka šī maksa ir atcelta.

LTV Krievu ziņu dienesta žurnālists Daniils Smirnovs pirms divām nedēļām devās uz arodveselības pārbaudi. Bija pieteicies pie acu ārsta, neirologa un darba slimību ārsta. Kaut gan visas vizītes apmaksā veselības apdrošināšana, reģistratūrā viņam bija jāmaksā papildu 2,2 eiro – 0,7 eiro par masku un vēl 1,5 eiro par aizsardzības līdzekļiem.

Viņam paskaidroja, ka ir jāmaksā par individuālās aizsardzības līdzekļiem ārstiem.

Pirmos divus ārstus Daniils sastapa maskās. Uzrunāti viņi nemācēja paskaidrot, par ko pacientam jāmaksā papildu 2,2 eiro, sakot, lai prasa tiem, kas izsniedza čeku.

Savukārt trešā sastaptā daktere bija bez maskas, turklāt pacientu pieņēma, sēžot virsdrēbēs, kas pacientiem nav atļauts. Arī viņa nezināja, par ko jāmaksā 2,2 eiro.

Šādai situācijai nevajadzētu būt, atzīst slimnīcā. Kopš pandēmijas sākuma Rīgas 1. slimnīcas valde izdevusi rīkojumu, ka visam medicīnas iestādes personālam darba vietā vienmēr jālieto individuālie aizsardzības līdzekļi.

“Pacientam ir tiesības lūgt ārstu uzvilkt šo masku vai arī atteikties no pakalpojuma; šis ārsts ir pārkāpis iekšējās kārtības noteikumus, un viņam var tikt piemērots disciplinārsods,” apgalvoja Rīgas 1. slimnīcas pārstāve Iveta Medne.

Savukārt papildu maksa 2,2 eiro dalās divās daļās. 70 centi jāmaksā tikai tiem pacientiem, kas ierodas slimnīcā bez savas aizsargmaskas.

Atlikušie 1,5 eiro ir iekasēti un šī izmaksu pozīcija "tikai daļēji sedz tās izmaksas, kas rodas slimnīcai, nodrošinot pacientus un personālu ar individuāliem aizsardzības līdzekļiem, ar papildus instrumentu un telpu dezinfekciju, un, skatoties no ārsta darbības specifikas, viņam tiek piemērota ne vien tikai maska, bet cimdi, bahilas, sejas aizsargs, vienreizlietojamais apģērbs,” skaidroja Medne.

Šobrīd šī papildu maksa atcelta, jo, izvērtējot slimnīcas darbības radītājus pirmajos astoņos  mēnešos, secināts, ka ārstniecības iestādes finanšu situācija esot stabila un ar dezinfekciju saistītās izmaksas slimnīca var segt pati.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt