Pusdiena

Pusdiena 26.09.2016

Pusdiena

Pusdiena 27.09.2016

Rīgas pašvaldības policija gadadienu aizvada darbinieku krīzes priekšvakarā

Rīgas pašvaldības policija gadadienu aizvada darbinieku krīzes priekšvakarā

Rīgas pašvaldības policija atzīmē pastāvēšanas 26. gadadienu, kam par godu 335 galvaspilsētas likumsargi saņēmuši atzinības rakstus, bet vairums policijas darbinieku tikuši pie naudas balvām. Jau dienas pirmajā pusē dievkalpojumā Svētā Jēkaba katedrālē 60 jaunpieņemtie pašvaldības policisti nodevuši svinīgo zvērestu. Un tieši jaunpienācēju trūkums ir centrālais temats, kas aizēno Rīgas policijas nākotni.

Rīgas pašvaldības policijā strādā aptuveni tūkstoš darbinieku, no kā lielākā daļa gādā par kārtību galvaspilsētā. Pašlaik policijā ir aptuveni 70 vakanču, un situācija ar brīvo amatu aizpildīšanu būtiski pasliktinās.

Rīgas policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis atzīst, ka aina ir diezgan bēdīga: “Ja salīdzinām ar iepriekšējiem gadiem, pašlaik ir divreiz vairāk policijas darbinieku aizgājuši nekā pievienojušies Rīgas pašvaldības policijai. Ceram, ka līdz gada beigām šīs statistika nedaudz izlīdzināsies un aizgājušo skaits būs tikpat liels kā atnākušo.”

Lai esošos policistus motivētu darbu turpināt, Rīgas dome tradicionāli arī šoruden likumsargiem piešķir naudas balvas. Turklāt tas iespējamss, tieši pateicoties vakancēm, jo algu fondā neiztērēti palikuši 375 tūkstoši eiro. Tāpat par 100 tūkstošiem eiro lielāki nekā sākumā plānots izrādījušies ieņēmumi par likumsargu piespriestajiem sodiem. Tādējādi šoruden prēmijas būs lielākas nekā pērn, turklāt nebūs jānostrādā vismaz trīs gadi, lai tiktu pie naudas balvas.

Kopumā prēmijām šogad pašvaldības policijā paredzēti aptuveni 200 tūkstoši eiro, un tās izmaksās darbiniekiem, kuri policijā strādā vismaz gadu. To apmērs ir no 160 līdz 370 eiro, un maksimālo summu saņem aptuveni 10% darbinieku.

Kā liecina informācija par Rīgas policijas ikmēneša budžeta izdevumiem, likumsargu atalgojums ir krasi atšķirīgs, tomēr liela daļa inspektoru “uz rokas” saņem 800 – 900 eiro un vairāk. Tas arvien ir konkurētspējīgs atalgojums, ja salīdzina ar Valsts policijas darbiniekiem.

Tomēr Rīgas domes Drošības komitejas šefs Dainis Turlais (“Gods kalpot Rīgai”) vērtē, ka jādomā par likumsargu motivāciju. Pagājušajā nedēļā Saeima noraidīja Rīgas varas partijas “Saskaņas” rosinājumu pašvaldības policistiem piešķirt izdienas pensijas.

Arī algas dome īpaši palielināt nevarot, jo, pēc Turlā teiktā, to ierobežo valdības noteikumi par algu griestiem noteiktām amatu grupām. “Jādomā, kā mainīt amata nosaukumu, lai celtu algu. Pie kā tas ir novedis, to redzam Valsts policijā – kādi amati nav tikai izgudroti, lai varētu pacelt atalgojumu, lai tas atbilstu reālajai darba izpildes funkcijai. Bet nav nekāda cita ceļa,” saka Turlais.

Pagaidām gan nav nekādu indikāciju, ka Rīgas dome grasītos palielināt nākamā gada budžetu savai policijai. Vienlaikus galvaspilsētas politiskā vadība atzīst, ka arī pašreizējos apstākļos ar tik ievērojamu darbaspēka trūkumu likumsargi strādā teicami, policijas prestižs ir augsts un ir vairojusies sabiedrības uzticība policijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt