Dienas ziņas

Attālinātās mācības joprojām izaicinājums

Dienas ziņas

Stingrākas prasības nevakcinētajiem

Brīvas vietas Rīgas bērnudārzos

Rīgas pašvaldības bērnudārzos ir ap 300 brīvu vietu

Vēl šā gada sākumā rindas uz vietām pirmsskolas izglītības iestādēs bija garas un vecāki šaubījās, vai pašvaldības iestādēs savai atvasei vieta atradīsies, taču tagad Rīgas bērnudārzos ir ap 300 brīvu vietu. Uz tām arvien var pieteikt bērnus, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Brīvu vietu patlaban ir vairāk nekā 35 izglītības iestādes dažādos Rīgas rajonos. Piemēram, Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē "Kurzeme" ir 32 brīvas vietas. Bērnudārza pārstāvji skaidroja, ka brīvās vietas veidojas, jo, komplektējot jaunās grupiņas, daļai vecāku sagaidītā vieta rindā vairs nav vajadzīga.

Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes "Kurzeme" vadītāja Inga Gudēviča sacīja:

"Tad, kad bērni piedzimst, vecāki bērnus reģistrē sev vēlamajās pirmsskolas rindās. Bet bieži vien vecākiem kaut kas dzīvē mainās, mainās dzīves vieta."

Un, kad tas notiek, ne visi izstājas no elektroniskās rindas. "Ir doma, ka vecākiem varētu būt katru gadu šī pārreģistrēšanās rindā," norādīja Gudēviča.

Tāpat nereti gadās, ka, piesakoties uz vietu, tā nav brīva tad, kad vecākam, piemēram, jāatgriežas darbā. Un tad vecāks ir spiests meklēt citu risinājumu, piemēram, doties uz privāto dārziņu.

Uz to norādīja arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā. Tā pārstāve Indra Vilde pauda:

"Kad ir pienākusi vieta pašvaldības bērnudārzā, viņi ne vienmēr maina. Jo bērns ir pieradis šajā privātajā iestādē."

Departamentā sacīja, ka šis nav pirmais mācību gads, kurš iesācies ar brīvām vietām. Vilde skaidroja, ka šāda situācija vērojama vismaz trešo gadu. Protams, mācību gada laikā brīvās vietas aizpildās.

Uz brīvajām 300 vietām Rīgas pašvaldības bērnudārzos vecāki var pieteikties, sazinoties ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu vai konkrēto iestādi, kurā vieta atbrīvojusies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt