Rīgas pašvaldības aģentūrā remonts - bez samaksas un līguma

Rīgas enerģētikas aģentūras telpas izremontētas pagaidām bez maksas un bez oficiāla līguma par darbu veikšanu. Piesaistītie uzņēmuma “Demir” būvnieki par aģentūras biroja atjaunošanu prasīja 20 tūkstošus eiro. Šo summu par pērn veiktiem darbiem Rīgas enerģētikas aģentūra nu cer saņemt no Rīgas pašvaldības. 

“Daļēji nestrādāja ne gaisma, ne rozetes. Bija nepieciešams veikt remontu,” stāsta Rīgas enerģētikas aģentūras direktora pienākumu izpildītājs Timurs Safiuļins.

Pagājušā gada vasarā aģentūra pārcēlās no telpām Brīvības ielā uz ēku Vecrīgā. Tad Safiuļins sāka meklēt būvniekus, kas biroju varētu izremontēt. Apzvanīja vairākus speciālistus, kuru sludinājumi bija atrodami internetā. Veikt darbus piekrita uzņēmums “Demir”. Par 20 tūkstošiem eiro, kurus viņi joprojām nav saņēmuši. Jo summu par pagājušā gada darbiem iestāde ieplānoja šā gada budžetā. Rīgas dome to plāno apstiprināt tikai marta beigās.

Uz jautājumu, kāpēc netika noslēgts līgums, kas paredzētu samaksu vēlāk, Safiuļins atbild: “Mēs izdarījām tādā veidā, kā mums piedāvāja uzņēmums.”

Komentēt darījumu, ko “Demir” ir veicis, paļaujoties uz godavārdu, uzņēmuma pārstāvis, ar ko Latvijas Televīzijai izdevās sazināties, nevēlējas. 

"Tas ir privātais bizness, un domāju, ka es nekomentēšu šo pasākumu," atbildēja “Demir” pārstāvis.

Līgumu par veiktajiem remontdarbiem Safiuļins cer noslēgt tagad. Taču Rīgas domē nav pārliecības, ka pašvaldība drīkst apstiprināt budžetu šāda veida tēriņiem. To noskaidrot deputātiem ir laiks līdz nākamajai Rīgas domes budžeta komitejas sēdei, kas notiks 7. martā.

“Ja pa šo laiku finanšu departaments un juridiskā pārvalde pateiks, ka tā rīkoties ar budžeta pieprasījumiem aģentūra nedrīkstēja, tad jau uz budžeta komisijas sēdi 7. martā konkrētā pozīcija tiks izsvītrota un aizies vēsturē,” skaidro Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko.

Būvniekiem tas varētu nozīmēt tiesas prāvu, kurā viņiem būs jāpierāda, ka tieši viņi veica remontdarbus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti