Dienas ziņas

Mušmires kļuvušas par eksporta preci

Dienas ziņas

Arvien vairāk negadījumos iesaistīti elektroskrejriteņi

Kā tikt galā ar prusakiem sociālajā namā?

Rīgas pašvaldība bezspēcīga pret prusaku iznīdēšanu sociālā nama miteklī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

"Skats dramatisks un prātam neaptverams šodienas apstākļos. Sociālais nams, omīte guļ, un pa visu dzīvokli skrien tarakānu armija".  Šāds Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) ārsta ieraksts sociālajā tīklā "Twitter" izraisījis plašas diskusijas. Rīgas pašvaldībā norādīja, ka sociālās mājas vismaz reizi ceturksnī tiek dezinficētas, taču šajā gadījumā to nav iespējams izdarīt, jo sirmgalve nelaižot savā miteklī.

Netīrība, netīri trauki, ēdiena atliekas un uz visām virsmām, arī gultā – prusaki. To ieraudzīja NMPD ārsta palīgs Rafaels Ciekurs nedēļas nogalē, ieejot dzīvoklī sociālajā namā Rīgā, uz kuru bija saņemts izsaukums.

"Tas bija kaut kas tāds prātam neaptverams. (..) Ir vēl situācijas, ka seniors guļ gultā nevis ar kaķi vai suni, bet ar tarakāniem, un tā vide, kur viņš ir, tā nav vide, kur viņš var mierīgi pavadīt savas vecumdienas," pauda Ciekurs

Rīgā ir 18 sociālās mājas. Tās visas apsaimnieko SIA "Rīgas pilsētbūvnieks", un  reizi ceturksnī visās šajās mājās, bet, ja nepieciešams arī biežāk, tiekot veikti dezinsekcijas vai dezinfekcijas pasākumi. Konkrētajā namā tie veikti maijā, stāstīja par sociālo māju apsaimniekošanu atbildīgajā Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā.

"Šī kundze vēl nebija guļoša, un viņa atteicās savā dzīvoklī ielaist dezinfektorus. Jo viņai tas likās lieks pasākums acīmredzot, jo vajag iespringt, novākt ēdienu, atsegt virsmas," skaidroja pašvaldībā.

Salīdzinoši ļoti mazu – 6 centus par kvadrātmetru – īri maksā arī cilvēki sociālajā māja. Tāpēc, ja īrnieks nepiekrīt, dzīvoklī ieiet neviens nedrīkst, atzina Sociālajā dienestā. Tomēr runāt un skaidrot cilvēkam dezinsekcijas nozīmi gan sevis paša, gan kaimiņu dēļ vajag, pārliecināts NMPD mediķis.

"Ja mēs zinām, ka kādā dzīvoklī ir problēma, tad par to zina gan ''Rīgas pilsētbūvnieks'', gan Sociālais dienests, gan aprūpes birojs, kas tajā brīdī nodrošina šo pakalpojumu. Nevarētu teikt, ka būtu konstatēts, ka kāds dienests zina, ka ir problēma, bet nenodod tālāk informāciju, tādas situācijas praktiski nav. Bet tas, ka šādas situācijas ir vēl aizvien – jā, tas, ka cilvēki atsakās no palīdzības, tā tas diemžēl ir," teica Rīgas domes Sociālo lietu komitejas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs ("Par!/"Progresīvie").

Pie kundzes sociālajā mājā katru nedēļu dodas aprūpētājs, taču šobrīd risinājums prusaku iznīdēšanai nav rasts.

Sociālās aprūpes pakalpojumu, kad aprūpētājs dodas pie cilvēka uz mājām, viņu apkopj, iespējams, pat palīdz paēst un sakopj dzīvesvietu, Rīgā nodrošina astoņi privāti uzņēmumi un sociālās organizācijas. Viņus uzrauga Sociālais dienests, kura darbinieki paši reizi vai divas gadā dodas pie cilvēkiem, lai novērtētu situāciju un pakalpojumu sniedzēja darbu. Ja rodas pretenzijas, aprūpētājs tiek mainīts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti