Rīgas parkos slēdz desmitiem rotaļu laukumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Rīgas dārzu un parku apsaimniekotājs pašvaldības uzņēmums “Rīgas meži” līdz piektdienai, 20. martam, pie vairākiem desmitiem rotaļu laukumu izliks brīdinājumus, lūdzot neizmantot laukumus saistībā ar valstī noteikto ārkārtas stāvokli un mērķi ierobežot Covid-19 vīrusa izplatību.

“Rīgas mežu” valdes loceklis Edgars Vaikulis
00:00 / 00:56
Lejuplādēt

Brīdinājumi būs vairākās valodās. “Jau šodien brīdinājuma zīmes esam sākuši izvietot vairākās valodās: arī angliski, krieviski un vācu valodā. Ceram uz parku apmeklētāju sapratni, jo, protams, šajā laikā, kad ģimenes ir bieži kopā ar saviem bērniem, ir vilinājums šo laiku pavadīt aktīvi. Taču, konsultējoties ar mūsu ārvalstu kolēģiem, esam saņēmuši ieteikumu šādi rīkoties,” pastāstīja “Rīgas mežu” valdes loceklis Edgars Vaikulis.

Bet, ja rīdzinieki brīdinājumus neņems vērā, rotaļu laukumus apjozīs ar lentēm. “Šodien secinājām, ka ar brīdinājuma zīmēm nepietiek. Tās mēdz pazust, vai vējš nopūš. Tāpēc papildu brīdinājuma zīmēm rotaļu lauki tiek norobežoti ar lentām, lai pievērstu uzmanību šim aizliegumam,” sacīja Vaikulis.

Rīgā gandrīz visās pašvaldības struktūrās, iestādēs un uzņēmumos pārtraukta apmeklētāju pieņemšana klātienē, kā arī noteikti citi ierobežojumi.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam koronavīrusam Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti