Rīta Panorāma

Parīt dokumentālās filmas «Kaza kāpa debesīs» pirmizrāde

Rīta Panorāma

Elīnas Ģibietes personīgās sarunas ar «Zvēriem un Nezvēriem»

Intervija ar Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju Oļegu Burovu

Rīgas pagaidu vadītāja Burova prioritātes: «Rīgas satiksme», bedres un RNP

Rīgas domes vicemēra Oļega Burova (“Gods kalpot Rīgai”), kurš par domes vadītāja pienākumu izpildītāju kļuva pēc mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) atstādināšanas no amata, prioritātes šajā amatā būs “Rīgas satiksmes” padomes un valdes iecelšana, pilsētas ielu remonti un “Rīgas namu pārvaldnieka” (RNP) darbs.

Intervijā Latvijas Radio Burovs sacīja, ka ir būtiski “Rīgas satiksmē” drīzumā ievēlēt padomi – pirmdien, 8. aprīlī, tikšot izsludināts konkurss un maija vidū jau varētu ievēlēt jauno padomi. Tad uzreiz būs jāizsludina konkurss uz uzņēmuma valdes locekļu amatiem. Tāpat “Rīgas satiksmē” esot būtiski ar budžetu saistīti jautājumi un audita ieteikumu izpilde.

Vēl viena Burova prioritāte būs bedru lāpīšana un ielu remonti.

Domes pagaidu vadītājs norādīja, ka drīzumā vajadzētu ievēlēt arī “Rīgas namu pārvaldnieka” padomi un vienu valdes locekli. Ar jauno padomi iecerēts runāt par uzņēmuma darba uzlabošanu, jo tiek saņemtas daudzas sūdzības par RNP darbu. Vajadzētu noskaidrot, cik daudz no tām ir pamatotu sūdzību, piebilda Burovs.

Tāpat plānota Rīgas attīstības plāna izstrāde, kuru varētu pieņemt šogad rudenī. Būtiska būšot arī Rīgas priekšlikumu sagatavošana Nacionālajam attīstības plānam, jo tajā minētais atspoguļosies Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu sadalē.

Burovs pauda, ka, pildot mēra pienākumus, neplāno katru dienu konsultēties ar atstādināto Ušakovu, taču vēlas uzdot jautājumus viņam un turpinās komunikāciju. Pretēji iepriekš Ušakova paustajam vicemērs norādīja, ka

Ušakovam domē nebūšot ne sava biroja, ne preses sekretāra. Mēra biroju sadalīs abi vicemēri – Burovs un Vadims Baraņņiks (“Saskaņa”).

Savukārt jauna mēra vēlēšanas paredzēta pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kurās, iespējams, mandātus varētu iegūt Ušakovs un Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”). Burovs neatbildēja, vai kandidēs uz mēra amatu, sakot, ka tas būs partijas lēmums.

KONTEKSTS:

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") izdevis rīkojumu par Nila Ušakova ("Saskaņa") atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas. Ministra rīkojumā uzskaitīta virkne likumpārkāpumu, ko Ušakovs pieļāvis kā pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" kapitāla daļu turētājs un kā Rīgas domes priekšsēdētājs.

Ušakovs pārmetumiem nepiekrīt un sola rīkojumu pārsūdzēt tiesā. Viņš ir pārliecināts, ka Pūces rīkojums par viņa atstādināšanu ir prettiesisks un tiesā varēs pierādīt šī rīkojuma nelikumību.

Līdz ar Ušakova atstādināšanu Rīgas mēra pienākumus uzņēmās vicemērs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”), kurš centīšoties “noņemt politizāciju”, “turpināt labos darbus un labot kļūdas un neizdarības”.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti