Labrīt

Aivars Hermanis albumā apkopojis dažādos laikos ar Igo kopā radītās dziesmas

Labrīt

Jauns veids, kā klausīties mūziku. "Dirty Deal Audio" Liepājā attīsta telpisko skaņu

Rīgas domes administrācijas prioritātes - pilsētas budžets un atkritumu apsaimniekošana

Rīgas pagaidu vadībai 3 prioritātes – budžets, atkritumu apsaimniekošana un vēlēšanas

Rīgas pagaidu administrācija ir noteikusi trīs prioritātes – pilsētas šā gada budžeta pieņemšana, atkritumu apsaimniekošanas jautājumu sakārtošana un gatavošanās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, to intervijā Latvijas Radio atzina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs un Rīgas pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics.

Pēc viņa teiktā, pirmajā nedēļā, kopš darbu sākusi pagaidu administrācija, tā vēl neesot paspējusi iepazīties ar visu nepieciešamo, bet galvenās prioritātes esot skaidras. Tostarp ir pašvaldības 2020. gada budžeta pieņemšana. Budžets tikšot plānots, par pamatu ņemot to projektu, ko sagatavojušas pašvaldības izpildinstitūcijas. "Mēs esam tādā sākuma posmā šajā stāstā," sacīja Balševics.

Otra svarīgākā lieta, viņaprāt, ir atkritumu apsaimniekošanas jautājumu sakārtošana, pie kā tiekot intensīvi strādāts, bet trešā – sagatavošanās šā gada 25. aprīlī gaidāmajām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām. "Lai varētu notikt vēlēšanas, lai būtu iecirkņi, lai laikā viss sagatavots," teica Balševics.

Jautāts, kad budžets varētu tikt pieņemts, Balševics teica, ka tas varētu notikt apmēram tuvāko divu mēnešu laikā, kamēr pagaidu administrācija vadīs pašvaldību.

Pagaidām budžets tiekot plānots "bāzes variantā", bet jaunās iniciatīvas varētu arī netikt izskatītas, atstājot tās izlemšanai jaunievēlētajam domes sasaukumam.

Savukārt atkritumu apsaimniekošanas jomas sakārtošanā tiks turpināts iepriekšējās Rīgas domes iesāktais kļūdu labošanā. "Varētu teikt, ka mēs pieņemsim tos gala lēmumus, lai Rīgas pilsētā atkritumu apsaimniekošanas jautājumi tiktu atrisināti," piebilda Balševics.

KONTEKSTS:

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK)  25. februārī nolēma izsludināt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas pēc diviem mēnešiem – 25. aprīlī, dienā, kad visā Latvijā paredzēta Lielā talka. 

Par iemeslu valdības lēmumam rosināt Rīgas domes atlaišanu kļuva atkritumu sāga, kura sākās, kad Rīgas dome nolēma uz nākamajiem 20 gadiem visu atkritumu apsaimniekošanu uzticēt vienam operatoram – vairāku uzņēmumu izveidotajai akciju sabiedrībai "Tīrīga". Taču Konkurences padome liedza "Tīrīgai" pagaidām sākt darbus Rīgā.  Rīgas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") pārkāpumus noliedza un pauda, ka vides aizsardzība un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!) ar priekšlikumu atlaist Rīgas domi cenšas novērst uzmanību no novadu reformas.

Taču februāra sākumā Burovs vienojās ar opozīciju pārstāvošajiem politiskajiem spēkiem sasaukt trīs domes sēdes pēc kārtas un  nenodrošināt tajās kvorumu. Pēc trim nenotikušām domes sēdēm Rīgas domi varēja atzīt par rīcībnespējīgu un lemt par tās atlaišanu. Līdz ar to ministrs Pūce rosināja papildināt Rīgas domes atlaišanas likumprojektu.  

Pēc Rīgas domes atlaišanas pilsētas vadību februāra beigās pārņēma pagaidu administrācija. Administrāciju vada VARAM valsts sekretārs Balševics, viņa vietnieks ir Finanšu ministrijas Juridiskā departamenta direktors Artis Lapiņš, savukārt trešais administrācijas loceklis ir Tieslietu ministrijas Juridiskā departamenta direktora vietnieks Aleksejs Remesovs. 

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti