Rīgas pagaidu vadība 2019.gada pārskatā norāda uz vēsturiski lieliem budžeta ieņēmumiem un korupcijas skandāliem

Rīgas domes pagaidu administrācija sēdē otrdien, 7. jūlijā, apstiprinās galvaspilsētas pašvaldības aizvadītā gada darba pārskatu. Pārskatā nav pieminēta Rīgas domes atlaišana šā gada sākumā, bet norādīts uz rīdzinieku arvien labāku dzīvošanu, potenciālajiem Covid-19 ietekmes riskiem Rīgas finanšu saimniecībā, kā arī iespējamām sekām, ko var radīt daudzie korupcijas skandāli.

Rīgas pagaidu vadība 2019.gada pārskatā norāda uz vēsturiski lieliem budžeta ieņēmumiem un korupcijas skandāliemEdgars Kupčs

  Finanšu pārskatu ir saskaņojusi arī neatkarīga auditoru kompānija, kas gan atzinumu ir sniegusi ar iebildi par nepienācīgu Rīgas īpašumu vērtības uzskaiti.

  Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītāja Edvīna Balševica parakstītajā pērnā gada darbības pārskatā ir lasāms, ka galvaspilsētā ekonomiskā un sociālā situācija ir turpinājusi uzlaboties.

  Rīdzinieku vidējā darba samaksa «uz rokas» augusi par sešarpus procentiem, un, palielinoties algām un iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumiem, arī pašvaldības pamatbudžets ir briedis, ar 87 miljonu eiro kāpumu pārsniedzot vienu miljardu eiro. Tāpat palielinājušies arī nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumi, pārsniedzot 110 miljonus eiro.

  Rīgas vadība lepojas, ka pilsētas ieņēmumi par teju 180 miljoniem eiro ir pārsnieguši uzturēšanas izdevumus. Tāpat budžeta veidojies gandrīz četru procentu pārpalikums, un naudas atlikums gada beigās bijis 144 miljoni eiro jeb gada laikā kāpis par vairāk nekā 50 miljoniem.

  Tiesa, daudz naudas ietaupījies, jo dome nav spējusi īstenot iepriekš ieplānotos infrastruktūras projektus.

  Administrācija arī norāda, ka iepriekšējā gadā ir sāktas vairākas izmeklēšanas par pārkāpumiem Rīgas domes uzņēmumos. Īpaši pieminēta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lieta par «Rīgas satiksmes» iepirkumiem, kriminālprocess pret Rīgas Tūrisma attīstības biroja vadību par naudas izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un krāpšanu, arī krāpšana lielā apmērā organizētā grupā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana «Rīgas namu pārvaldniekā». Tas viss var radīt sekas Rīgas budžetam, atzīst vadība.

  KONTEKSTS:

  Saeima šī gada sākumā lēma atlaist Rīgas domi, ieceļot pagaidu administrāciju. Vēlēšanu datums gan divas reizes ticis pārcelts saistībā ar Covid-19 izplatības mazināšanu. Pašlaik vēlēšanu datums noteikts 29. augustā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti