Dienas ziņas

Valsts prezidentu vēlēs atklāti

Dienas ziņas

Cilvēku tirdzniecības upuri – arī invalīdi un bērnunamu bērni

Iznīcinās lielu viltotu apavu kravu

Rīgas ostā uzietos viltotos «Nike» apavus iznīcinās – samals smalcinātājā

Samalšanai smalcinātājā drīzumā tiks nodoti vairāk nekā 24 500 apavu pāru ar viltotu "Nike" zīmolu. Viltojumu konteineros Rīgas brīvostā bija atklājuši muitas darbinieki, un tā ir pēdējā laika lielākā vienā sūtījumā atklātā šādu viltotu preču krava.

Augstie krāvumi ar apavu kastēm muitas noliktavā Rīgas brīvostā ilgi vairs neatradīsies. Preces, kas ir dažādu izmēru un modeļu it kā "Nike" zīmola apavi, ir viltotas un paredzētas iznīcināšanai. Muitā stāsta, ka ar diviem konteineriem apavi vesti no Ķīnas ar gala adresātu Krievijā. Tomēr nav izslēgts, ka tie varēja būt nopērkami arī Latvijā vai citā Eiropas valstī.

"Kā saņēmējs bieži vien tiek norādīts kāds saņēmējs Krievijā, bet bieži vien ir tā, ka tiek nomainīts apavu pircējs, pārdots kādam uzņēmumam Latvijā.

Un sākotnēji it kā paredzēts Krievijas tirgum, bet var nonākt arī Latvijas tirgū," stāstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes vecākais muitas eksperts Andis Stinka.

Viltojumu izdevies atklāt, jo pārvadātājs nav varējis kravu nodot saņēmējam. To nodeva muitas kontrolei, muitas kontrole savukārt kravu pārbaudīja un sazinājās ar "Nike" pārstāvi. Tas apliecinājis, ka tie nav ražotāja oriģinālie apavi. Saskaņā ar "Nike" aplēsēm, viena pāra cena ir vidēji 120 eiro un, ņemot vērā Latvijā aizturēto vilto apavu daudzumu, uzņēmumam nodarīti gandrīz  trīs miljonu eiro zaudējumi. Muitā turklāt uzsver – viltojums – tā nav tikai ražotāja apkrāpšana. Tie ir zaudējumi arī viltotu preču pircējam.

"Viltojuma pazīmes ir ļoti dažādas, bet viena no vienkāršākajām, ko mēs arī bieži vien konstatējam – apavu kvalitāte. Ar kameru to nevar redzēt, bet pataustot – ir ļoti nekvalitatīva šī papēža daļa.

Un skaidrs, ka tas ir veselībai bīstami, gan ikdienā valkājot, gan īpaši sportistam – var sabojāt kāju," norādīja VID muitas virsuzraugs Guntis Gribusts.

Kopumā šogad muita ir atklājusi 42 000 pāru viltotu "Nike" apavu. Informācija par šiem gadījumiem tiek apkopota Eiropas Savienības līmenī un tālāk tas ir starptautiskās sadarbības jautājums, kā ierobežot šādu preču ražošanu un izplatību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt