Rīgas noliktavā ābolu kravā atrasti gandrīz 13 tūkstoš kontrabandas cigarešu bloki

Kādā Rīgas noliktavā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvaldes darbinieki aizturējuši divas personas un 12 996 kontrabandas cigarešu “LM” blokus  ar Moldovas akcīzes preču markām. Par noziedzīgo nodarījumu uzsākts kriminālprocess, informēja VID.

23.septembrī kādā noliktavā Rīgā atklāta krava ar 2 599 200 cigaretēm “LM” ar Moldovas akcīzes preču markām. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka kontrabandas cigaretes Latvijā pārvadātas un glabātas slēptā veidā – ābolu kravā. Krava Latvijā ievesta no Lietuvas. Veicot operatīvos pasākumus, noskaidrots, ka krava iekrauta Polijā, bet Lietuvu tā šķērsoja tranzītā, tādējādi krava netika pakļauta muitas kontrolei Latvijā, kā arī tai nepievērsa pastiprinātu uzmanību transportēšanas laikā Lietuvā.

Par šo noziegumu VID Muitas policijas pārvaldē 2016.gada 23.septembrī uzsākts kriminālprocess.

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturētas divas personas –1985.gadā dzimis Latvijas Republikas pilsonis un 1980.gadā dzimis Ukrainas pilsonis. Abām aizdomās turētajām personām ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Izņemtās cigaretes nodotas glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

VID Muitas policijas pārvalde ir konstatējusi tendenci, ka Latvijas nelegālajā cigarešu tirgū parādās cigaretes, kuras tiek ievestas no Lietuvas un Polijas, tā mazinot iespējamos riskus, ka Latvijas muitas iestādes atklās nelegāli ievestās cigaretes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti