4. studija

50-70-50... Kāpēc brauciens cauri Ogrei atgādina dīvainu spēli?

4. studija

Kāds sods pienākas par bērna nobraukšanu uz gājēju pārejas?

Cik patiesībā izmaksā ēkas kopējā ūdens skaitītāja uzstādīšana?

«Rīgas namu pārvaldnieks» no mājām prasa samaksu par to, ko «Rīgas ūdens» dara par velti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Divu Rīgas uzņēmumu – “Rīgas ūdens” un “Rīgas namu pārvaldnieka”  - nespēja savstarpēji komunicēt noveda pie tā, ka pārvaldnieks no dzīvokļu īpašniekiem prasa samaksu par to, ko, izrādās, “Rīgas ūdens” dara par velti, noskaidroja LTV raidījums “4.studija”.

Kāda nama iedzīvotāji no apsaimniekotāja saņēma paziņojumu, ka ir nepieciešams uzstādīt ēkas kopējo ūdens skaitītāju, taču projektēšanas un darbu veikšanas izmaksas pārsteidza.

“Decembra otrajā pusē saņēmām paziņojumu no “Rīgas namu pārvaldnieka”, ka sakarā ar to, ka mājā nav uzstādīts kopējais ūdens patēriņa skaitītājs, sākot no 2019. gada 1. februāra netiks ņemti vērā dzīvokļu individuālie dzīvokļos uzstādītie ūdens patēriņa skaitītāja rādījumi,” stāstīja dzīvokļa īpašnieks Kaspars Vēvers.

Tad dzīvokļu īpašnieki vērsās pie apsaimniekotāja, lai uzzinātu, kas un kā ir jādara, lai uzstādītu mājas kopējo ūdens skaitītāju. Ja skaitītāju var uzstādīt pagrabā, ir nepieciešama vienkāršotā shēma. Ja nav pagraba, ir jāizbūvē speciāla šahta un ir nepieciešams saskaņot projektu darbu veikšanai. Tālāk ir jābūt sertificētam santehniķim, kurš šos darbus veic, un tad “Rīgas ūdens” var uzstādīt šo skaitītāju.

““Rīgas namu pārvaldnieks” paziņoja aptuvenās izmaksas gadījumā, ja viņi veiks šos darbus. Viņi par pirmo pozīciju - vienkāršoto shēmu teica - varētu izmaksas būt aptuveni 400 eiro,” stāstīja Kaspars Vēvers.

“Un attiecīgi par ierīkošanu viņi varētu prasīt 400 -1200 eiro”.

Savukārt zvanot “Rīgas ūdenim”, viņš noskaidroja, ka šī vienkāršotā shēma tiek izsniegta bez maksas, ja kāds no mājas pārstāvjiem uzraksta iesniegumu “Rīgas ūdenim”.

“Viņi vienkārši atsūta šo vienkāršoto shēmu bez maksas, un tad attiecīgi sertificēts santehniķis, tas jau, protams, ir maksas pakalpojums, ierīko šo vietu ūdens skaitītājam,” skaidroja Kaspars.

“Tā pamatproblēma ir tāda, ka “Rīgas namu pārvaldniekam” šī vienkāršotā shēma izmaksā 400 eiro, savukārt, ja māja pati lūdz “Rīgas ūdenim” šo shēmu izsniegt, tas ir bez maksas,” norādīja dzīvokļa īpašnieks.

SIA “Rīgas ūdens” raidījumam apliecināja, ka tiešām šie tehniskie noteikumi tiek izsniegti bez maksas.

“Rīgas ūdens” pārstāvis Artūrs Mucenieks pastāstīja, ka salīdzinoši nesen uzņēmums sāka par velti izsniegt tehniskos noteikumus - “tātad tas ir apraksts, kas un kā jādara, lai tehniski pareizi izveidotu šo ūdens mērītāju mezglu”.

“Visbiežāk šie te tehniskie noteikumi nonāk apsaimniekotāja rīcībā, un viņš, balstoties uz šiem te tehniskajiem noteikumiem, izstrādā shēmu vai projektu, kā tad šo mēraparātu uzstādīt. Shēmu mēs bez maksas neizsniedzam, tas ir sertificēta inženiera darbs, kas faktiski shēmu uzzīmē,” skaidroja Mucenieks.

“Un tad, kad šie cauruļvadi, ventiļi ir izbūvēti, mēs bez maksas uzstādām ūdens skaitītāju,” pastāstīja “Rīgas ūdens” pārstāvis.

“Rīgas namu pārvaldnieka” (RNP) pārstāvis Jānis Bēniķis skaidroja, ka RNP saņēma no “Rīgas ūdens” lūgumu nodrošināt  komercuzskaites skaitītāju uzstādīšanu un

“nebija precīzas informācijas, vai “Rīgas ūdens” sniegs šīs tāmes un visu izpilddokumentāciju, kas ir saistīta ar projektēšanu, par brīvu”.

“Un mēs ielikām iekšā šīs projektēšanas izmaksas, kas orientējoši veido 400 eiro, šī gada darbu izpildes tāmēs, un šobrīd par cik mēs zinām, ka “Rīgas ūdens” daudzās vietās sniedz šo visu dokumentāciju bez maksas, šī  nauda paliks mājas uzkrājumu fondā un tiks novirzīta tālāku darbu veikšanai, kas ir saistīta ar ūdens saimniecību, tai skaitā par pašiem izbūves darbiem,” skaidroja Bēniķis.

Šajā situācijā gan nama iedzīvotāji tikuši skaidrībā tikai pēc tam, kad paši iesaistījušies un visu noskaidrojuši.

“Mans ieteikums ir, vienmēr pārbaudīt, ko piedāvā “Rīgas namu pārvaldnieks”, un sliktā ziņa ir, ka diemžēl nedrīkst uzticēties pārvaldniekam kā pārvaldītājam, pēc idejas vajag pašiem zvanīt, interesēties, prasīt un pārbaudīt, un tas ir obligāti jāizdara, citādi tās izmaksas var sasniegt dīvainus skaitļus,” rezumēja dzīvokļa īpašnieks Kaspars Vēvers.

Kā norādīja nama iedzīvotāji, arī pārvaldnieka norādītās darbu veikšanas izmaksas esot augstākas, nekā, sazinoties ar citiem sertificētiem santehniķiem.

 “Tā ir vidējā summa, mēs, protams, pieņemam nedaudz pesimistisku scenāriju, jo jāņem vērā tas sliktākais scenārijs, bet jebkurā gadījumā, ja klientus šī summa neapmierina, ir iespēja slēgt trīspusējo līgumu ar citu komercstruktūru, kas nodrošinās gan projektēšanu, gan uzstādīšanu,” komentēja RNP pārstāvis.

“Rīgas namu pārvaldnieks” apsaimnieko 120 ēkas, kurās ir nepieciešams uzstādīt mājas kopējo ūdens skaitītāju. Starp tām ir gan nami, kuri atteikušies, ka apsaimniekotājs uzstādīs šos skaitītājus, gan arī paši to negrasās darīt, bet tad ir jārēķinās, ka katru mēnesi par katru dzīvoklī deklarēto personu ikmēneša rēķinā tiks piemērota papildu maksa, kas ir aptuveni 12 eiro, jo ēkas kopējam skaitītājam ir jābūt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti