Dienas ziņas

Pašvaldības diskutē par atbalstu Ukrainai

Dienas ziņas

Topošās koalīcijas partijas paraksta sadarbības memorandu

Līdz ar cenu kāpumu Rīgā aug interese par namu siltināšanu

«Rīgas namu pārvaldnieks»: Galvaspilsētā aug interese par namu siltināšanu

Galvaspilsētā šogad pieaugusi interese par daudzdzīvokļu namu siltināšanu, apliecina uzņēmumā "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP). Līdz šim gan nosiltināto ēku īpatsvars ir samērā niecīgs, lai arī šim mērķim pieejams Eiropas Savienības līdzfinansējums. 

Ar plāksnes pielikšanu, kas norāda – šī daudzdzīvokļu celtne ir nosiltināta –, un aplausiem iedzīvotāji no nama Dzelzavas ielā 90 ceturtdien atzīmēja renovācijas projekta beigas. Process nebija ātrs. Šajā adresē mājas siltināšana ilga vairāk nekā četrus gadus. 

"Pēc siltināšanas ir ļoti jūtams jau tas ieguvums. Mēs arī apkuri pieslēdzām krietni vēlāk nekā pārējās Rīgas mājas. Patiesībā vēl pat tagad dzīvoklī ir [siltums] nogriezts uz nullēm, tāpēc ka viņš nav nepieciešams. Mikroklimats dzīvokļos ļoti labs vēl ir. Mēs tiešām esam iedevuši mājai, var teikt, otro dzīvību," stāstīja dzīvokļa īpašnieks Kaspars Loža.

Līdz ar energoresursu cenu straujo kāpumu iedzīvotāju interese par namu siltināšanu tikai pieaug, secina RNP.

"Šobrīd mums ir vairāk nekā 40 projekti dažādās attīstības stadijās. Šobrīd, protams, ka pie šādām elektroenerģijas cenām mēs redzam, ka interese ir ļoti liela. Šī gada beigās, nākamā gada sākumā sākas jauna "Altum" programma, kurā mēs, protams, aicinām savus klientus un visus Latvijas iedzīvotājus gatavoties šai programmai," norādīja RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Programmas izpilde gan nav vienkārša. Ir jāpanāk vienošanās starp dzīvokļu īpašniekiem, kā arī jārēķinās, ka, lai gan ieguvumu būs daudz, komplektā līdzi nāks arī ilgtermiņa kredītsaistības. Piemēram, viena no dzīvokļu īpašniecēm Inese Birzniece pastāstīja, ka viņa 15 gadu garumā par siltināšanu maksās 45 eiro mēnesī. 

"Šobrīd mēs ļoti ceram, ka mums rēķini nebūs lielāki nekā pagājušajā gadā. Tas ir mans personīgais novēlējums sev šī visa rezultātā. Un uz nākotni, protams, gribas, lai arī samazinātos," viņa uzsvēra.

Kopā galvaspilsētā iedzīvotāju aktivitāte ēku siltināšanā nav liela, to ietekmējusi arī būvniecības darbu un materiālu sadārdzināšanās. 

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis norādīja: "Rīgā ir 6000 māju, no kurām lielākā daļa nav nosiltinātas. Turpmāk jūsu nekustamā īpašuma nodoklis būs daudz mazāks, tāpēc ka jūsu māja tagad ir nosiltināta. Jums ir 90% atlaide. Turpmāk jūsu īpašums ir daudz vērtīgāks tirgū. Daudz pieprasītākas, protams, ir nosiltinātas mājas nekā tās, kuras nav siltinātas."

Tāpat pieredze rādot, ka, līdzko kāda māja iegūst jaunas aprises, šādus projektus sāk apsvērt arī blakus ēkās mītošie. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti