Rīta Panorāma

Kinoindustrija atgūstas no Covid-19 radītās krīzes

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētāju Ronaldu Neimani

«Rīgas namu pārvaldnieks»: Esošā regulējuma dēļ apkures vēl nav 531 mājai

Lai arī parādnieku kļūst mazāk, pašreizējā normatīvā regulējuma dēļ apkure galvaspilsētā aizvien nav pieslēgta 531 mājai, turklāt bez siltuma spiesti dzīvot arī tie iedzīvotāji, kuri maksājumus ir veikuši laikus. Tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Viņš informēja, ka patlaban apkures nav vairāk nekā 22 tūkstošos dzīvokļu, līdz ar to salt spiesti aptuveni 40–60 tūkstoši uzņēmuma klientu, lai gan parādā par apkuri ir ap 1700 dzīvokļu un nenomaksātās summas vērtējamas kā nebūtiskas.

Neimanis šo situāciju skaidroja ar pašreizējo normatīvo regulējumu, kura grozīšana nevirzās uz priekšu, lai gan Ekonomikas ministrija solījusi to risināt jau pirms gada.

Proti, patlaban apkuri mājai ir iespējams nepieslēgt pat viena parādnieka dēļ.

Neimaņa ieskatā, regulējumam jābūt tādam, ka siltuma piegādātājs nevar atteikt apkures pieslēgšanu, piemēram, ja parāds par apkuri mājai nav liels. Pašreizējos noteikumus viņš vērtēja kā tādus, kas ir pretrunā ar patērētāja interesēm, bet ir siltuma piegādātāja interesēs.

Vaicāts par uzņēmuma izsūtītajām vēstulēm parādnieku namu iedzīvotājiem, Neimanis skaidroja, ka tās nav draudu vēstules, bet gan piedāvājums novirzīt mājas uzkrājumu siltuma parāda segšanai vai maksāt avansu jeb priekšapmaksu, lai uz apkures sezonas uzsākšanas brīdi mājai būtu nulles parāds.

Viņš arī norādīja, ka "Rīgas namu pārvaldnieks" parādnieku māju iedzīvotājiem piedāvājis iesaistīties situācijas risinājumā un pauda cerību, ka "līdz salam" izdosies pieslēgt apkuri. Tiesa gan, Neimanis neprecizēja, vai tas notiks pie -1 vai -10 grādiem.

Viņš arī norādīja, ka "Rīgas namu pārvaldnieks" otrdien vērsies pie Konkurences padomes, Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC), Ekonomikas ministrijas un SIA "Rīgas siltums" īpašniekiem, lai risinātu šo situāciju, ko Neimanis nosauca par klaji dominējoša stāvokļa izmantošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti