4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

«Rīgas namu pārvaldnieks» veic remontu, bez brīdinājuma atslēdzot ūdeni

«Rīgas namu pārvaldnieks» bez brīdinājuma atstāj pašizolācijā esošu ģimeni bez ūdens

Rīgā, Melnsila ielā dzīvojošā Gita, sekojot valdības vadlīnijām, kopā ar ģimeni dzīvo pašizolācijā, un visi ģimenes locekļi strādā un mācās attālināti. Taču liels bija viņu pārsteigums, kad kādu rītu konstatēja, ka palikuši bez ūdensapgādes, līdz ar to piespiedu kārtā paliekot bez mediķu ieteiktās iespējami biežās roku mazgāšanas, kā arī bez ūdens tualetē, ziņoja LTV raidījums “4. studija”.

“Bija plānotie darbi vienam dzīvokļu kompleksam, bet atslēdza ūdeni pilnīgi nesaistītām mājām, par ko netika nekas brīdināts.

Un, kad lūdzām, lai iedzīvotājiem tādā gadījumā nodrošina cisternu ar ūdeni, tad tika teikts, lai mēs par to aizmirstam,” raidījumam stāstīja  Gita.

“Kas likās tā ļoti jocīgi šajā laikā, kad valstiski pieņemts lēmums būt atbildīgam katram, ko mēs arī darām – visa ģimene esam mājās, strādājam attālināti, mācāmies attālināti. Bet kāds ir tāds, kas uzskata, ka viņš var nepanākt pretī un neievērot noteikumus, un kāds ir tāds, kurš savu darbu turpina, neskatoties uz to situāciju, kas ir valstī un arī savus plānotos darbus nepārtrauc, un šī iemesla dēļ bija jācieš [...] iedzīvotājiem,” norādīja Gita.

Ūdensvada remontdarbi šajā gadījumā tika veikti Melnsila ielas 28. namā, taču cietēju lomā nonāca arī līdzās esošā 24. nama iedzīvotāji, jo ūdens padeve tika atslēgta arī viņiem.

Neizpratni par šo situāciju pauda arī Melnsila ielas 24. nama iedzīvotājs Janeks.  

“Tā nav problēma, ja tā būtu standartsituācija, tad mēs varētu paciesties, bet šinī situācijā, kad ir ārkārtas situācija valstī, vai tiešām ir jāveic plānoti remontdarbi? [..]   Es nesaku, ka visam ir jāapstājas, bet mājās ir bērni - [...] ja Ministru prezidents saka, ka ir jāmazgā rokas, ja veselības ministre saka, ka ir jāmazgā rokas, tad kā lai mēs to izdarām?” retoriski jautāja Janeks.

“Rīgas namu pārvaldniekā” atzīst, ka šobrīd tiešām daudz samilzušu jautājumu, kā nodrošināt pakalpojumus iedzīvotājiem, nenonākot pretrunā ar valdības noteiktajām vadlīnijām.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis Krists Leiškalns skaidroja, ka “šajā gadījumā darbi bija nepieciešami, bija plānoti jau vairākus gadus, šobrīd papildu atlikšana nozīmētu to, ka šie darbi būtu atlikti uz nezināmu laika periodu un, beidzoties ārkārtas stāvoklim, būs tāds kā darbu sastrēgums”.

“Jāsaka, ka šoreiz, veicot informēšanu elektroniskajā vidē, mums faktiski neizdevās īstenot to vienlaikus ar informācijas izvietošanu klātienē māju kāpņu telpās,” atzina Leiškalns.

“Rīgas namu pārvaldnieks” godīgi atzīst savu vainu stresa situācijas radīšanā, jo iedzīvotāju savlaicīga apzināšana nenotika.

Tomēr pozitīvākais šajā situācijā ir fakts, ka ūdensvada remontdarbi Melnsila ielā tika pabeigti agrāk nekā norādītajā termiņā – tās pašas dienas pēcpusdienā, kad tie sākās.  

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti