«Rīgas namu pārvaldnieks» atstādinās ap 250 pret Covid-19 nepotēto darbinieku

“Rīgas namu pārvaldniekā” (RNP) lēš, ka ap 250 darbinieku jeb ap 10% no visiem uzņēmuma darbiniekiem atstādinās no darba pienākumu izpildes, nesaglabājot darba samaksu, sakarā ar valstī noteikto obligāto vakcināciju pret Covid-19 publiskā sektorā strādājošiem, informēja RNP. Vietā meklēs jaunus darbiniekus.

Lai gan darbinieki, kuri nevēlas vakcinēties, ir gandrīz visās amatu grupās, būtiska ietekme būs uzkopšanas pakalpojumam, jo proporcionāli amatu grupām 

lielākā daļa no atstādinātajiem būs tieši sētnieki.

Papildus negatīvu ietekmi uz pakalpojuma nodrošināšanu veido arī darbinieku slimošana, kā arī karantīnas ievērošana tiem darbiniekiem, kuri bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem.  

RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis sacīja, ka visas darba vietas īsā laikā aizpildīt nebūs iespējams, tāpēc jau šobrīd izstrādā alternatīvus risinājumus ar augstāku tehnikas izmantošanas īpatsvaru, piemēram, teritoriju uzkopšanā. Neimanis arī norādīja, ka RNP analizē iespējas pieņemt darbā tikai vakcinētus darbiniekus: "Ņemot vērā to, ka daļa mūsu sniegto pakalpojumu iespējama tikai klātienē, drošība ir prioritāte, tādēļ vakcinācijas fakts tiks ņemts vērā, arī izvēloties jaunos darbiniekus," viņš sacīja.

Galvenokārt vakances būs pieejamas amatu grupās – sētnieki un uzkopšanas meistari –, bet atstādināti un nākotnē darbu zaudēs arī darbinieki administrācijā un citās amatu grupās. 

Lai nodrošinātu sniegtā pakalpojuma nepārtrauktību, ko būtiski ietekmē gan saslimšanas ar Covid-19 darbinieku vidū, gan nepietiekama vakcinācijas aptvere, uzņēmumā ieviesti ļoti stingri epidemioloģiskās drošības pasākumi, kā arī veikta darbu pārstrukturizācija.

Šobrīd augstā vīrusa izplatība var būtiski ietekmēt tādu vitāli nepieciešamu pakalpojumu sniegšanu kā jebkādu avārijas darbu veikšanu mājokļos,

uzkopšanas darbu izpildi koplietošanas telpās, karstā un aukstā ūdens komunikāciju apkopi, kā arī problēmu gadījumā – apkures sistēmu apsekošanu. 

RNP ir Latvijas lielākais namu apsaimniekošanas uzņēmums. Tas tika izveidots, apvienojot 15 pašvaldības namu pārvaldīšanas kapitālsabiedrības. Uzņēmums apsaimnieko ap 4000 ēku, kurās pakalpojumus saņem ap 160 000 klientu.

RNP norādīja, ka veicinājis vakcināciju savu darbinieku vidū, nodrošinot arī izbraukuma vakcināciju darba vietā.

KONTEKSTS:

Rudenī, pieaugot Covid-19 saslimstībai un slimnīcu noslodzei, valdība lēma par jauniem noteikumiem, nosakot par pienākumu vakcinēties pret Covid-19 vairāku profesiju pārstāvjiem, kā arī visiem valsts pārvaldē strādājošajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt