Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Kurš brauks uz Eirovīziju?

Panorāma

Panorāma

RNP valdes locekļa vadīta firma piedalījusies liftu apkopes iepirkumā

«Rīgas namu pārvaldnieka» valdes locekļa vadīta firma piedalījusies liftu apkopes iepirkumā

“Rīgas namu pārvaldnieka” (RNP) valdes locekļa Arda Pāvilsona iepriekš vadītā kompānija “Hausmaster” piedalījusies policijas izmeklētajā “Rīgas namu pārvaldnieka” iepirkumā par liftu apkopi. “Hausmaster” bija viens no uzņēmumiem, kas par strīdīgo iepirkumu ziņoja tiesībsargājošajām iestādēm. Tikmēr amatpersonas nespēj paskaidrot, kā Pāvilsons “Rīgas namu pārvaldnieka” valdē nokļuvis.   

ĪSUMĀ:

  • RNP valdes locekļa Pāvilsona iepriekš vadītā firma  “Hausmaster” startēja RNP liftu konkursā.
  • Konkursā uzvarēja “Liftu alianse”, un šo lietu tagad izmeklē policija.
  • RNP krimināllietu Pāvilsons nekomentē.
  • Pērn “Hausmaster” par iepirkumu iesniedza sūdzību policijai.
  • Uz Pāvilsona interesi par liftu apkopes līgumu norāda bijušais RNP vadītājs.
  • Burovs: Pāvilsonu RNP lūdza iecelt Vladova; piekritu, ka viņš pamet privātfirmu.
  • Vladova: Pāvilsonu neesmu redzējusi, varbūt uzvārds skanēja, bet es neko nelūdzu. 
  • Pāvilsons: Šobrīd strādāju RNP interesēs, par iepriekšējo darbavietu nekomentēšu.  

“Rīgas namu pārvaldnieka” krimināllietu uzņēmuma valdes locekļi nekomentē. No klātienes intervijas atteicās arī pērnā gada pēdējās dienās valdē ieceltais Ardis Pāvilsons. Tobrīd viņš vēl vadīja “Civinity” grupas uzņēmumu “Hausmaster”, kas konkurēja ar apcietinātā Igora Babkina firmu “Liftu alianse” par astoņus miljonus vērto “Rīgas namu pārvaldnieka” liftu apkopes līgumu.

Pagājušā gada vidū “Hausmaster” par iepirkumu iesniedza sūdzību policijai. Uz to, ka Pāvilsons varētu būt ieinteresēts liftu apkopes līgumā, norādīja bijušais “Rīgas namu pārvaldnieka” valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs.  

“Zaudējošā puse dažādiem korektiem un nekorektiem veidiem mēģināja panākt pārskatīšanu. Tajā skaitā draudēja ar dažāda veida aktivitātēm, kas notiks, ja lēmumi netiks pārskatīti par labu viņiem,” klāstīja Gontarevs.

Viņš apstiprināja, ka tas ir saistīts ar uzņēmumu “Hausmaster”.

Rīgas mērs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) stāstīja, ka “Hausmaster” vadītāju Pāvilsonu “Rīgas namu pārvaldnieka” valdē lūgusi iecelt “Saskaņas” deputāte Anna Vladova.

Tad vēl koalīcija ar “Saskaņu” nebija sabrukusi, un Burovs piekritis ar nosacījumu, ka Pāvilsons amatus “Civinity” grupā pametīs.  

“Man grūti spriest, vai šeit ir interešu konflikts, bet sūdzības par šo iepirkumu mēs saņēmām pirms tam. [..] Pateikt, ka šis process ir saistīts ar viņu, es nekādā gadījumā nevaru, bet kāpēc viņš tur [RNP valdē] parādījās, kāpēc “Saskaņa” viņu ieteica, prasiet viņiem,” sacīja Burovs.

Vladova  savukārt apgalvoja, ka Pāvilsonu nav redzējusi, “neesmu nevienu reizi ar viņu runājusi. Es zinu, ka viņš 2018. gadā, ja es nemaldos… [..]  Es pat tik tālu nezinu... 2017. gadā ir uzvarējis konkursu uz RNP valdes locekļa amatu.

Varbūt, iespējams, viņa uzvārds skanēja kā viens no variantiem. Bet tā, ka es atnācu, palūdzu kaut ko? Beidziet!”

Savukārt pats Pāvilsons par saistību ar “Civinity” grupu un liftu apkopes iepirkumu norādīja: “Šobrīd nestrādāju AS “Hausmaster”, notikums ir pietiekami sens, man nav pieejama dokumentācija, kas bija pamatā sūdzībām saistībā ar liftu iepirkumu. [..] Strādājot SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdē, pārstāvu tikai SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” intereses, bet jautājumos, kas skars pat tikai teorētiski iespējamas manas iepriekšējās darbavietas intereses, es atturēšos no jebkādu lēmumu pieņemšanas.''

Arī 2017. gadā, kad Pāvilsons pirmo reizi tika iecelts “Rīgas namu pārvaldnieka” valdē, viņš amatus “Civinity” grupā atstāja. Taču nepilnu gadu vēlāk Pāvilsons “Civinity” grupā atgriezās.

KONTEKSTS:

Kriminālprocess saistībā ar Rīgas pašvaldības uzņēmumu “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) sākts par krāpšanu lielā apmērā organizētā grupā un arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Lietā sākotnēji tika aizturētas divas personas, tostarp firmas “Liftu alianse” īpašnieks Igors Babkins, ar kura firmu RNP ir 8,3 miljonu eiro līgums. Pēc tam aizturēja vēl piecus RNP darbiniekus.

Liftu apkalpošanas darījums par skandālu izvērtās pērn, kad RNP konkurentu apšaubītā procedūrā lēma līgumu uzticēt šai firmai ar dažiem darbiniekiem. Šo apjomīgo līgumu ar RNP noslēdza pēc tam, kad iepirkums par liftu apkopi beidzās bez rezultāta konkursa augsto prasību dēļ. Nosacījumiem neatbilda arī “Liftu alianse”, taču uzņēmums tiesības labot liftus ieguva sarunu procedūrā.

Bijušais RNP vadītājs uzskata, ka “Liftu alianse” tiesības labot liftus ieguva godīgā ceļā. Tomēr Iepirkumu uzraudzības birojs norāda, ka sarunu procedūrā konstatēts administratīvais pārkāpums, jo “Liftu alianses” apgrozījums neatbilda nolikuma prasībām.    

Pēdējā gada laikā RNP visvairāk kritizēts par risku pazaudēt sešus miljonus eiro savu klientu naudas maksātnespējīgajā “PNB bankā”, jo kontos glabātā nauda nebija pienācīgi sadalīta pa klientiem, kā dēļ atgūt varētu tikai valsts garantētos simt tūkstošus eiro. Šis fakts un daudzās iedzīvotāju sūdzības bija iemesli, kādēļ Rīgas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") pērn novembrī lēma atlaist “Rīgas namu pārvaldnieka” valdes priekšsēdētāju Aivaru Gontarevu un pārējo valdi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt