Sadaļas Sadaļas

4. studija

Vai «Rail Baltica» no zemes virsas noslaucīs Annas Ludiņas loloto Mākslinieku dārzu?

4. studija

Pagalmā jau mēnesi izrakta bedre! Kurš to izracis un kad aizbērs ciet?

Dzīve bez lifta jeb «izdzīvošanas šovs» «Rīgas namu pārvaldnieka» apsaimniekotajos namos.

«Rīgas namu pārvaldnieka» māju saplīsušajiem liftiem iedzīvotāji var meklēt savu meistaru

"Rīgas namu pārvaldnieka" (RNP) mājas jau no pavasara ir palikušas bez liftu remontiem. Pašlaik nav zināms, kad remontus varētu atsākt, bet iedzīvotāji var paši sameklēt lifta remontdarbu veicēju, ja remonta izmaksas nepārsniedz 10 000 eiro.

Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes loceklis Ervīns Straupe pastāstīja, ka iedzīvotāji var noskaidrot remonta izmaksas. "Ja tās ir mazākas par 9999 eiro bez PVN, tā ir summa, ko RNP var noslēgt ar iedzīvotāju izvēlētu uzņēmumu," viņš skaidroja.

Iedzīvotājiem ir jāvēršas pie apsaimniekotāja, jo viņu rīcībā ir jābūt informācijai par aptuvenajām lifta remontdarbu izmaksām. Tad pašiem iedzīvotājiem jāsasauc kopsapulce vai jāveic iedzīvotāju aptauja, un, ja summa ir zem 10 tūkstošiem eiro, tad paši iedzīvotāji var meklēt lifta remontdarbu veicēju.

"Kā risinājums no manas puses – iedzīvotājiem ir jāsavācas kopā, jānodibina biedrība. Attiecīgi  vai nu jāsamierinās ar to, kā RNP piedāvā risināt jautājumus, vai arī jāizvēlas cits, privāts apsaimniekotājs," norādīja Straupe. 

KONTEKSTS:

Kriminālprocess saistībā ar Rīgas pašvaldības uzņēmumu “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) sākts par krāpšanu lielā apmērā organizētā grupā un arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Lietā sākotnēji tika aizturētas divas personas, tostarp firmas “Liftu alianse” īpašnieks Igors Babkins, ar kura firmu RNP ir 8,3 miljonu eiro līgums. Pēc tam aizturēja vēl piecus RNP darbiniekus.

Liftu apkalpošanas darījums par skandālu izvērtās pērn, kad RNP konkurentu apšaubītā procedūrā lēma līgumu uzticēt šai firmai ar dažiem darbiniekiem. Šo apjomīgo līgumu ar RNP noslēdza pēc tam, kad iepirkums par liftu apkopi beidzās bez rezultāta konkursa augsto prasību dēļ. Nosacījumiem neatbilda arī “Liftu alianse”, taču uzņēmums tiesības labot liftus ieguva sarunu procedūrā.

Bijušais RNP vadītājs uzskata, ka “Liftu alianse” tiesības labot liftus ieguva godīgā ceļā. Tomēr Iepirkumu uzraudzības birojs norāda, ka sarunu procedūrā konstatēts administratīvais pārkāpums, jo “Liftu alianses” apgrozījums neatbilda nolikuma prasībām.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt