«Rīgas namu pārvaldnieka» fiktīvo darbinieku lieta izmeklēšanā jau gadu

Lai arī neesot iespējams pateikt, cik drīz būs skaidrība - bija vai nebija galvaspilsētas pašvaldības uzņēmumā “Rīgas namu pārvaldnieks” fiktīvi darbinieki - uzraugošā prokurore Ilze Līviņa vērtē, ka izmeklēšanai patērētais ilgais laiks ir objektīvs un vilcināšanās netiekot pieļauta. Tādēļ apšaubīt izmeklēšanas kvalitāti, pēc viņas teiktā, nav pamata.

Izmeklēšana nu jau ilgst nedaudz vairāk par gadu, un lieta šobrīd apkopota 13 sējumos.

“Līdz šim brīdim aktīvi notiek izmeklēšana. Reizi mēnesī notiek apspriedes, kurās es pati kā uzraugošais prokurors piedalos, kur tiek izvērtēts paveiktais un plānotās darbības.

Uz doto brīdi  kriminālprocess ir paņemts pārbaudei prokuratūrā, un pēc šī pārbaudes pabeigšanas būs iespējas lemt vai nu par izmeklēšanas tālāko virzienu, vai nepieciešamajām izmeklēšanas darbībām,” saka prokurore.

Līdzīgi kā iepriekš policijā, arī Ģenerālprokuratūrā Latvijas Televīzijai neatklāj  nopratināto personu vārdus vai to skaitu, norādot uz izmeklēšanas interesēm.

Vēstīts, ka aizdomas par “Rīgas namu pārvaldnieka” fiktīvajiem darbiniekiem, proti, tādiem, kas algu saņēma, bet patiesībā iestādē neko nedarīja, sākotnēji radās Valsts kontrolei. Nodaļu, kurā šie cilvēki strādāja, likvidēja līdz ar Valsts kontroles interesi.

Taču atlīdzībās jau bijā paspēts izmaksāt gandrīz 200 tūkstošus eiro. Darbinieku vidū pārsvarā bija ar partiju “Saskaņa” saistīti cilvēki vai viņu radinieki

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti