Dienas ziņas

Āfrikas cūku mēris satrauc arī mazās cūkkopības saimniecības

Dienas ziņas

Talsenieki pošas uz «Balttour»

Rīgas mikroautobusu satiksme patvaļīgi maina maršrutus

«Rīgas mikroautobusu satiksme» patvaļīgi maina maršrutus

Galvaspilsētas lielākais mikroautobusu pasažieru pārvadājumu uzņēmums – „Rīgas mikroautobusu satiksme” -  nepatīkami pārsteidzis Vecdaugavas iedzīvotājus, pēkšņi ievērojami saīsinot 200. maršruta garumu. Tas pārtrūkst jau vairākus kilometrus pirms agrākā galapunkta - Vecdaugavas stacijas. Uzņēmumā apgalvo, ka aukstuma dēļ bijuši tikai īsi pārtraukumi un autobusi kursē kā līdz šim, taču iedzīvotāju novērojumi liecina par pretējo.

Pirmdien vairāki Vecdaugavas iedzīvotāji nokavēja darbu un mācības, jo neieradās gaidītais transports.

„Jau 12 gadus bijām pieraduši pie sava 200. maršuta mikroautobusa, un pēkšņi tas neatnāca, neviens  nebrīdināja, tik no šoferiem neoficiāli uzzinājām, ka viņš vairs nenāks,” stāsta Gita. Starp tiem , kas nokavēja darbu bija arī Uldis: „Paši šoferi teica, ka firmai degvielas patēriņš šķiet par lielu un tādēļ likts nebraukt līdz vecajam galapunktam.”

Tagad 200. maršruts kursē tikai līdz dispečeru punktam „Vecmīlgrāvis”. „Rīgas mikroautobusu satiksmes” pārstāvji skaidro, ka tas bijis pagaidu risinājums, ko izraisījusi kases aparātu sasalšana dažām mašīnām.

„Bija atsevišķām mašīnām, sakarā ar auksto laiku parādījās problēmas ar kases aparātu atmiņas blokiem, jo naktī bija atsaluši. Pa dienu dažas mašīnas atsila un strādāja, dažām tika dota atļauja braukt tikai  līdz dispečeru punktam Vecmīlgrāvī, šobrīd brauc uz Vecdaugavu” pa telefonu skaidroja Andrians Boldāns.

Tikmēr vecdaugaviešu novērojumi liecina, ka vismaz nozīmīgajās rīta un vakara stundās mikroautobusus šeit nemana. Aizvākta pat zīme, kas agrāk apzīmēja 200. maršuta galapunktu. Gita ierakstījusi sarunu ar šoferi, kurš demonstrē jaunu kustības sarakstu, kurā Vecdaugavas stacija vairs nav galamērķis. „Mikroautobusu satiksme” sniedz savus pakalpojumus pašvaldībai ar uzņēmuma „Rīgas satiksme” starpniecību. Ar to sākumā jāsaskaņo izmaiņas maršrutos un tad tas dodas pēc akcepta uz Rīgas domes pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisiju. Patlaban oficiāli nekādas izmaiņas maršrutos nav saskaņotas.

„Bez licencēšanas komisijas akcepta maršrutus nevar mainīt ne „Mikorautobusu satiksme”, ne „Rīgas satiksme”. Viss ir jāsaskaņo,” norāda „Rīgas satiksmes” pārstāvis Viktors Zaķis. Viņš gan atzīst, ka  „Rīgas satiksmes” pieredzē problēmas ar kases aprātiem - ka aukstuma dēļ kāds autobuss vai trolejbuss nevarētu braukt līdz galapunktam - nav novērotas. Arī kases aparātu apkalpotāja – „Rīgas kartes” speciālisti „Panorāmai” atzina, ka no „Mikroautobusu satiksmes” aukstajā laikā sūdzības nav saņemtas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt