Rīgas mežos svētku eglītes cirst nedrīkst; daudzi aizvien posta jaunaudzes

Līdzīgi kā valsts mežu apsaimniekotājs un daudzi privātie mežu īpašnieki, SIA "Rīgas meži" laikā pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada saskaras ar eglīšu jaunaudžu bojāšanu, kas nodara nopietnu kaitējumu nākotnes mežam. Tāpēc uzņēmums atgādina, ka tam piederošajos mežos eglītes cirst nedrīkst.

Ik gadu, tuvojoties Ziemassvētku laikam, "Rīgas meži" pastiprina mežu, it īpaši jaunaudžu uzraudzību, tomēr cilvēku skaits, kas nezināšanas dēļ zāģē sev eglīti jaunaudzēs, ir tik liels, ka uzņēmuma mežniecībām un Meža apsardzības daļai pietrūkst resursu, lai visas jaunaudzes no postītājiem nosargātu, norādīja uzņēmums.

Tādēļ “Rīgas meži” atkārtoti atgādina, ka Rīgas pilsētai piederošajos mežos eglītes cirst vai zāģēt nedrīkst.

Rīgai piederošajos mežos egļu ir maz, to īpatsvars nesasniedz 10%, un tās ir galvenokārt cilvēka roku stādītas, daudzu gadu garumā koptas, pirms tam no sēkliņai līdz stādam vairāku gadu garumā audzētas stādaudzētavā.

Lielākais iedzīvotāju skaits koncentrējas tieši galvaspilsētā un Pierīgas pašvaldībās. Pat nelielai daļai mājsaimniecību "Rīgas mežu" apsaimniekotajos mežos ļaujot nocirst eglīti, mežam tiktu nodarīts būtisks postījums. Šī iemesla dēļ "Rīgas meži" Rīgai piederošajos mežos Ziemassvētku eglīšu ciršanu aizlieguši vispār.

Ja ir vēlme pašam nocirst vai nozāģēt eglīti mežā, jādodas apmēram 50 kilometrus ārpus Rīgas, uz "Latvijas valsts meži" apsaimniekotajiem mežiem. Bet jāņem vērā, ka arī tajos savām vajadzībām vienu eglīti drīkst nocirst tikai meža ceļu malās, grāvmalēs, uz stigām un zem elektrolīnijām. Jaunaudzēs eglītes cirst nedrīkst neviena īpašnieka mežā.

SIA "Rīgas meži" lūdz iedzīvotājus, pirms doties meklēt svētku eglītes mežā, noskaidrot, kam šis mežs pieder, un saskaņot egles nociršanu ar meža īpašnieku.

Decembrī un janvārī "Rīgas Meži" inspektori un mežsargi turpinās uzmanīt visus Rīgai piederošos mežus. Bez tam atsevišķās mežniecībās pie iebrauktuvēm egļu jaunaudzēs darbojas video novērošanas kameras.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt