«Rīgas mežiem» pārmet izpratnes trūkumu korupcijas risku novēršanā

Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs ir izpētījis, kā pērnajā gadā «Rīgas mežiem» gājis ar pretkorupcijas pasākumu plāna izpildi. Viens no galvenajiem eksperta secinājumiem ir tas, ka «Rīgas mežiem» nav pietiekamas izpratnes, kā vispār korupcijas riskus identificēt un novērst.

Uzņēmums «Rīgas meži» ir pilnībā Rīgas pašvaldībai piederoša kapitālsabiedrība. Tai savukārt pakļautas piecas mežniecības, kokaudzētava «Norupe» un arī zāģētava ar tādu pašu nosaukumu. Kopējā mežu platība – vairāk nekā 61 tūkstotis hektāru. Uzņēmums apsaimnieko arī 250 hektārus plašos Rīgas dārzus un parkus, kā arī kultūras parku «Mežaparks».

«Rīgas mežu» valdes priekšsēdētājs vienpersoniski drīkst slēgt darījumus, kuru summa nepārsniedz 14 000 eiro. Tomēr, kā izpētījis Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs, par korupcijas riskiem šim uzņēmumam nav pietiekamas izpratnes.

Kritika veltīta arī personāla atlasei, jo «Rīgas mežiem» nav kārtības, kā pieņemt darbiniekus. Tādējādi ir risks, ka uzņēmums personāla atlasē nenodrošina atklātību, taisnīgumu un efektivitāti. Tāpat «Rīgas meži» pretēji ieteikumam savā interneta lapā nepublicē ētikas kodeksu, neievērojot labas pārvaldības principus.

To, cik labi domes kapitālsabiedrībai «Rīgas meži» sokas ar korupcijas risku novēršanu uzņēmumā, ceturtdien vētīs Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt