Krustpunktā

Krustpunktā. Strauji aug izmaksas arī par pārtiku. Kā mazināt inflācijas radīto triecienu

Krustpunktā

Krustpunktā Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks

Nojaukt pieminekli Uzvaras laukumā liedza līgums ar Krieviju. Kādi vēl līgumi slēgti?

Rīgas mērs: Vajag īpašu likumu, lai Uzvaras parka pieminekli nojauktu iespējami ātrāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgas domē būs nepieciešamais atbalsts Uzvaras parka pieminekļa nojaukšanai. Šādu pārliecību diskusijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pauda Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, norādot uz nepieciešamību Saeimā pieņemt īpašu likumu, lai šo pieminekli varētu nojaukt pēc iespējas ātrāk.

Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica ("Jaunā Vienotība") raidījumā norādīja, ka līdz šim daudz runāts par Uzvaras parka pieminekļa nojaukšanu, taču jau drīzumā no vārdiem varēs ķerties pie darbiem. Saeimā ceturtdien, 12. maijā, plāno lemt par grozījumiem, kas atcels juridiskos šķēršļus pieminekļa nojaukšanai. 

"Krustpunktā" podkāstā:

 

 

 

  • Savā lietotnē raksti - Krustpunktā

 

Jauna epizode katru darba dienu, garums - 52 min.

Kalniņa-Lukaševica sacīja, ka likuma grozījumu pieņemšanai ir pārliecinošs Saeimas vairākums. "Būtībā pēc rītdienas atbildīgās iestādes, Rīgas dome varēs atrotīt piedurknes un strādāt pie pieminekļa demontāžas," sacīja ĀM parlamentārā sekretāre.

Rīgas mērs gan norādīja – pat ja Saeima rīt lems par juridisko šķēršļu atcelšanu Uzvaras parka pieminekļa nojaukšanai un tam pēcāk būs vairākuma atbalsts arī Rīgas domē, uztrauc tas, cik ātrā laikā to varēs izdarīt.

Pie "labākā scenārija – ja viss iet gludi", pieminekli varētu nojaukt ne ātrāk kā 13 mēnešu laikā.

Process varētu ieilgt, ja būvatļauja pieminekļa nojaukšanai tiktu apstrīdēta tiesā.

Staķis norādīja – ja Uzvaras parka pieminekli grib nojaukt iespējami ātri, ir nepieciešams īpašs Saeimas likums, kas atvieglotu procedūras un ļautu daļu no tām neievērot. Atliktu izstrādāt būvprojektu un atrast Uzvaras parka pieminekļa nojaukšanas darbu veicēju. Tad pieminekli varētu nojaukt pāris mēnešu laikā, lēsa Rīgas mērs.

Saeimas deputāts Juris Rancāns ("Konservatīvie") diskusijā raidījumā "Krustpunktā" piekrita, ka šāds likums "absolūti būs nepieciešams" un ar to lielu problēmu nebūs.

Saeimas deputāts Jānis Dombrava (Nacionālā apvienība) raidījumā pauda pārliecību, ka piemineklis Uzvaras parkā šogad tiks nojaukts. Pēc deputāta sacītā, šis ir tas brīdis, kad ilgāk gaidīt vairs nevar.

KONTEKSTS:

Pēc tam, kad Krievijas februāra beigās iebruka un izvērsa karu Ukrainā, Latvijā ar jaunu sparu uzvirmoja diskusijas par Uzvaras parkā esošā pieminekļa turpmāko likteni. Pieminekli nojaukt neļauj Krievijas un Latvijas noslēgtā vienošanās par Krievijas militāro pensionāru sociālo aizsardzību. Saeimas komisijā sāka izvērtēt Latvijas un Krievijas divpusējos līgumus, lai lemtu par katra konkrēta līguma iespējamo darbības apturēšanu vai denonsēšanu.

Saeimas Ārlietu komisijas vairākums trešdien, 11. maijā, nolēma izskatīšanai parlamentā virzīt likuma grozījumus, kas atceltu juridiskos šķēršļus Pārdaugavā, Uzvaras parkā, esošā padomju pieminekļa nojaukšanai. Saeima tiks lūgta grozījumus likumā "Par 1994. gada 30. aprīlī Maskavā parakstītajiem Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līgumiem" galīgajā lasījumā pieņemt ceturtdienas, 12. maija, sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti