Rīgas mērs noraida iespēju samazināt sabiedriskā transporta atvieglojumus

Lai arī jaunais Rīgas vicemērs Druvis Kleins (Rīgas domes deputātu bloks "Rīgai!") pieļāva iespēju pārskatīt noteiktos maksas atvieglojumus braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā, Rīgas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") šādu iespēju noraida, solot neko nemainīt līdzšinējā kārtībā.

Kleins trešdien, 4. decembrī, no rīta intervijā Latvijas Radio sacīja, ka ir jādomā par to, kā "Rīgas satiksme" var atkopties no pēdējos gados piedzīvotajām finanšu nelaimēm, un viena no iespējām ir pārskatīt noteiktām iedzīvotāju grupām piešķirtos atvieglojumus braukšanai Rīgas sabiedriskajā transportā.

Vēlāk Rīgas mērs Burovs medijiem nosūtītajā paziņojumā norādīja, ka Rīgas domes dienas kārtībā nav bijis izvirzīts jautājums, ka būtu jāpārskata braukšanas maksas atvieglojumi pilsētas sabiedriskajā transportā.

Plānojot nākamā gada pašvaldības budžetu, paredzēts, ka visas pašvaldības noteiktās atlaides sabiedriskā transportā tiek saglabātas.

"Maksas atvieglojumi sabiedriskajā transportā ir mūsu prioritāte. Šajā ziņā nekas nav mainījies, tas joprojām ir gan mans, gan partijas "Gods kalpot Rīgai!" uzstādījums," uzsvēra Rīgas mērs. 

Pašvaldībā informēja, ka atlaides pilsētas sabiedriskajā transportā šobrīd izmanto lielākā daļa Rīgas iedzīvotāju, par pilnu biļetes cenu ikdienā transportu izmanto 14% pasažieru.

Tostarp par brīvu sabiedrisko transportu izmanto nestrādājošie pensionāri, skolēni, invalīdi un citas sabiedrības grupas. Savukārt daļēji braukšanas maksas atvieglojumi piešķirti pedagogiem, strādājošiem pensionāriem, studentiem, "Rīdzinieka kartes" īpašniekiem un citiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti