Panorāma

Pētījumā brīdina par temperatūras anomālijām

Panorāma

Policijā un VUGD aizvien zemi vakcinācijas rādītāji

Vēl vērtēs stabiņus Rīgas ielās

Rīgas mērs: dažviet pieļautas kļūdas ielu stabiņu izvietošanā, tomēr tie pozitīvi ietekmē satiksmes drošību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Dažviet ar ielu stabiņu, kas paredzēti satiksmes mierināšanai, uzstādīšanu Rīgas ielās ir gadījušies neveiksmīgi risinājumi komunikācijas kļūdu dēļ, piemēram, Tērbatas ielā. Tomēr kopumā stabiņi pozitīvi ietekmē satiksmes drošību galvaspilsētā. To Latvijas Radio intervijā sacīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (“Par!/Progresīvie”).

Šovasar Tērbatas ielā stabiņi uzstādīti īstermiņa vasaras projekta nolūkā, tajā paredzēts uz ielas izvietot puķupodus. Uzņēmums “Latvijas Valsts ceļi” noteicis, ka puķupodus drīkst izvietot uz ielas, bet tie ir jānorobežo ar luminiscējošiem stabiņiem, lai autovadītāji diennakts tumšajā laikā tos labāk pamanītu. Šogad Rīgas domes iecere nav apturēt automašīnu satiksmi Tērbatas ielā, bet gan to palēnināt. 

Staķis atzina, ka saistībā ar stabiņu izvietošanu Tērbatas ielā bijusi nekoordinēta rīcība. 

“No sākuma ir parādījušies stabiņi, un tikai nedēļas vēlāk parādīsies puķupodi. Piemēram, Baznīcas ielā, kur tas notika vienlaicīgi, cilvēkiem jautājumu nebija, tur nekādas ažiotāžas nav. Ažiotāža ir par vienu ielu, un te mēs redzam, ka darbinieki ir stipri pārcentušies, tāpēc ir tik svarīgi koordinēt darbības,” atzina Rīgas mērs. 

Staķis norādīja, ka darbības nav bijis iespējams nokoordinēt, jo “ir viens uzņēmums, kurš liek stabiņus, ir cits, kurš liek puķupodus, cits, kurš liek zīmes”. Viņš atzīmēja, ka stabiņu priekšlaicīga izvietošana bijusi Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) pārziņā, tomēr domes vadītājs nevērsīsies ar sankcijām pret departamentu. Viņa ieskatā RDSD “to darīja, labu nolūku vadīti”.

Kopumā Staķis stabiņu ietekmi pilsētā vērtē kā pozitīvu. “Mēs nevaram nolikt policistu uz katra “melnā” krustojuma. Mēs varam atrast citus līdzekļus, kā to regulēt. Ja mums būtu šāds regulējums, tad mums nāvju skaits uz ielām būtu daudz mazāks. Stabiņi jau daudzkur ir pierādījuši savu efektivitāti. Bet, protams, šis process ir jāizdara rūpīgi un koordinēti, un tā mums ir rūgta mācība,” norādīja Staķis. 

Savukārt, atsaucoties uz operatīvo dienestu sūdzībām par ielu stabiņiem, Staķis sacīja, ka operatīvie dienesti kā lielāku traucēkli nokļūšanai līdz galapunktam norādījuši citas automašīnas, nevis ielu stabiņus. Viņaprāt, stabiņš ir daudz mazāks šķērslis nekā automašīna.

“Jebkuras pārmaiņas pilsētvidē nāk līdzi ar debatēm, strīdiem. Bieži vien tas paņem laiku. (..) Paiet laiks, kamēr iedzīvotāji saprot, ka šīs īstermiņa grūtības atsver ilgtermiņa ieguvums,” pauda Staķis, norādot, ka visbiežāk par ielu stabiņiem sūdzas cilvēki, kas nav Rīgas iedzīvotāji. 

Rīgas mērs pieļāva, ka domei būs jāpārvērtē vairāki projekti, tostarp ielu stabiņu izvietojums Bruņinieku ielā. Tomēr Staķis akcentēja, ka nepieciešams laika periods, lai izvērtētu, vai tiešām stabiņi nepieciešami, nevis “vienu dienu tos uzlikt, bet citu – raut nost”. 

Savukārt Rīgas domes vicemērs un par satiksmes jautājumiem atbildīgais Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība") iepriekš norādīja, ka stabiņi, kas atdala velojoslu vai ietvi no braucamās daļas, ir ātrs un ērts risinājums, kura ieviešana balstīta ceļu satiksmes negadījumu statistikā galvaspilsētā. Viņš atzina, ka nākotnē ir jādomā par ilgtermiņa infrastruktūras izveidi un piekrita, ka risinājums uz Āgenskalna un Torņkalna robežas, kur stabiņu dēļ bija apgrūtināta sabiedriskā transporta kustība, bija neveiksmīgs, tāpēc pašlaik notiek risinājuma pārplānošana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti