Rīta Panorāma

Bērns skolā 7.-9.klase

Rīta Panorāma

Intervija ar Andri Kužnieku par jauno Eiropas komisiju

Intervija ar Oļegu Burovu

Rīgas mērs: Centrāltirgū, iespējams, aizvien nelikumīgi tirgo cigaretes; ziņo policijai

Lai gan pagājušajā nedēļā Valsts policija “Rīgas centrāltirgū” uzgāja un konfiscēja kontrabandas cigaretes, tirgū šādu preču izplatība, iespējams, aizvien notiek – intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina Rīgas mērs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”).

“Man pirmdien pastāstīja viena no kolēģēm, ka, sestdien, atnākot uz tirgu nopirkt puķes, viņa redzēja, uz angāru, kur rakstīts “Ziedu bāze”, daži puiši tādā pašā veidā un stilā, ko redzējām pirmdien televīzijā, nāk un nes cigarešu bloku,” pastāstīja Burovs.

Viņš par to esot informējis Valsts policijas priekšnieku.

Viņaprāt, cigarešu kontrabanda ir valstiska problēma.

KONTEKSTS:

Novembra vidū “Rīgas centrāltirgus” teritorijā, administrācijas ēkā un SIA “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsēta” nomātajā teritorijā Valsts policija veica vairāk nekā 80 kratīšanas, un ir aizturētas vairākas personas. LTV rīcībā esošā informācija liecināja, ka kratīšanās, iespējams, tika meklētas kontrabandas cigaretes.

Pēc policijas kratīšanām LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” publiskoja savu eksperimentu, kura laikā žurnālisti iefiltrējās šajā biznesā. Noskaidrots, kā tas darbojas un kā budžetam garām iet miljoni eiro, bet viena “točkas” saimnieka ienākumi mēnesī sasniedz 12 000 eiro.

Turklāt kontrabandas cigarešu tirgotājiem mēdz būt administratīvie sodi pat 100 tūkstošus eiro, bet piedzīt tos nevar, jo nav legālu ienākumu. Cits soda mērs par nelikumīgu cigarešu izplatīšanu likumā šobrīd nav paredzēts. Politiķi par konkrēto rīcību vēl nav vienojušies.

Pēc notikušā Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) uzdevis tirgus vadībai lauzt ilggadējo līgumu ar “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā”. Tāpat viņa ieskatā pašreizējo "Rīgas centrāltirgus" drošības dienestu vajadzētu nomainīt ar ārpakalpojumā piesaistītu specializētu apsardzes uzņēmumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti