Rīgas maratona labdarības akcijā bērniem ar kustību traucējumiem saziedo 21 000 eiro

"Rimi" Rīgas maratona labdarības iniciatīvā "Labas gribas kilometri" reģistrējušies dalībnieki bērniem ar kustību traucējumiem 11 dienās saziedoja vairāk nekā 21 000 eiro, par pirmdienas, 27.jūlija, vakarā noslēgto akciju informēja organizatori. Iniciatīva par godu maratona 30. jubilejas sezonai tapa sadarbībā ar "Rimi", Bērnu Slimnīcas fondu un Latvijas Televīziju. 

Rīgas maratona virtuālajā Skriešanas klubā reģistrējās 1019 skrējēju, veicot summā 24 039 kilometrus un kopā ar organizatoriem saziedojot 21 490 eiro. "Labas gribas kilometru" akcija risinājās attālināti skriešanas klubā, veicot savu distanci jebkurā Latvijas malā, bet rezultātus fiksējot ar viedierīcēm. Iniciatīvas mērķis bija skriet par tiem, kuri paši to nevar, vienlaicīgi ziedojot bērniem ar kustību traucējumiem.

Skrējēju akcija noslēdzās dienā, kad 1991. gadā startēja pirmais Rīgas maratons. Ziedojumus līdz 9. augustam vēl var papildināt "Rimi" veikalu ziedojumu kastītēs vai ziedojot "Mans Rimi" lojalitātes programmas uzkrājumus.

Svinot savu 30. jubilejas sezonu, Rīgas maratons aicināja katra skrējēja dalībai pievienot vēl vienu lielisku motivāciju, lai ne tikai kustētos, uzturētu sevi formā un skrietu ikdienā, bet vienlaikus arī pievērstu uzmanību bērnu ar kustību traucējumiem iesaistīšanai pasākumos un aktivitātēs, ļaujot viņiem justies iekļautiem sabiedrībā.

Skrējēji akcijā saziedoja 4053 eiro, kāds privāts uzņēmums noziedoja 2000 eiro, iniciatīvas "sēklas naudai" 2000 eiro ziedoja "Rimi" un "Rimi" Rīgas maratons, "Rimi" ziedojuma kastītēs tika saziedots 9461 eiro, bet "Rimi" lojalitātes karšu ziedojumi sasniedza 1985 eiro. Visbeidzot "Rimi" Rīgas maratonā reģistrācijas brīdī veiktie ziedojumi bija precīzi 1991 eiro, simboliski atgādinot gadu, kad norisinājās pirmais Rīgas maratons.

Līdz šim saziedoto kopējo summu "Rimi" Rīgas maratona direktors Aigars Nords otrdienas rītā svinīgi nodeva Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētājai Lienei Dambiņai. 

"Paldies visiem skrējējiem par saskrietajiem kilometriem, jo apzināties, ka varam skriet, ir viens, bet apzināties, ka varam skriet par tiem, kuri nevar, ir pavisam kas cits," teica Rīgas maratona direktors Aigars Nords. "Liels paldies visiem ziedotājiem par atbalstu bērniem ar kustību traucējumiem. Mēs ceram šo labdarības iniciatīvu turpināt kā skaistu ikgadēju tradīciju, kura ar katru gadu uzņem jaudu un aug plašumā kopā ar maratonu."

Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa pateicās ikvienam, kurš piedalījās "Labas gribas kilometru" iniciatīvā un atbalstīja bērnus ar kustību traucējumiem. "Priecājamies par katru, kurš varēs saņemt jaunas palīgierīces, lai kustētos, jo ar motivāciju šiem bērniem viss ir kārtībā, un viņus nevar apturēt tāpat kā jebkuru kustīgu un dzīvespriecīgu bērnu," paskaidroja Dambiņa.

Katrs akcijas dalībnieks kā simbolisku balvu par pieveiktajiem kilometriem un ziedojumu saņems atšķirības zīmi – spilgti dzeltenas kurpju šņores. Tās jau otrdien iespējams saņemt "Rimi" veikalos Latvijā. Organizatori cer, ka nākotnē katru "Labas gribas kilometros" savākto kilometru izdosies konvertēt ziedojumā, bet ir vairāk nekā pateicīgi skrējēju komūnai par atsaucību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti