Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kristieši svin Ziemassvētku vakaru

Rīgas Lutera baznīcas mācītājs: Šis gads nesis daudz tumšā, bet nedrīkst aizmirst par cerību

Kristieši visā pasaulē sestdien, 24. decembrī, svin Ziemassvētku vakaru – Jēzus Kristus dzimšanas dienu. Bībelē teikts, ka Jēzus piedzima Bētlemē – kūtiņā, un šī aina svētku laikā bieži pamanāma pie baznīcām. Šis gads nesis daudz tumšā, līdz ar kara darbību Ukrainā, uzsvēra mācītājs Linards Rozentāls. Tomēr Ziemassvētkos nedrīkst aizmirst par cerību un ticību gaišākai nākotnei, saglabājot cilvēcību.

Šie Ziemassvētki septiņiem bērniem un viņu ģimenēm ir vēl īpašāki, nekā ierasts. Jo septiņi bērni šodien tika kristīti baznīcā, un viņiem tagad ir krustvecāki. Kristīts tika arī gadu un trīs mēnešus vecais Martins Jānis.

"Ļoti liels pagodinājums, protams. Tas ir mans dēls un mans krustdēls, un mēs ar manu dēlu esam krustvecāki tagad Martinam Jānim. Un ļoti īpaši šodien, – 24. decembrī," sacīja Martina Jāņa krusttvecāki Aija un Roberts.

Aijas dēlam Robertam ir 18 gadu, un viņš jau ticis pie šī atbildīgā statusa un ir krusttēvs. Un viņi visi kopā arī svinēs šos Ziemassvētkus. "Mums būs zirņi, mums būs gaļiņa, štovēti kāposti. Sēdēsim pie eglītes. Katru gadu mums ir tā, ka mēs gatavojamies. Klājam galdu, vācam māju, lai pa smuko viss būtu."

Krāšņi izrotāts šogad ir arī Rīgas Lutera baznīcas Ziemassvētku dārzs. Šeit ir eglītes ar lampiņām, kuras dzīvā uguns un par Jēzus Kristus dzimšanu šajā dienā atgādina šī koka silīte, kurā ikviens drīkst iekāpt un pašūpoties.

Šūpojas arī mazais Toms un Nika. Viņi kopā ar vecākiem baznīcu apmeklē katru gadu. Vien kovidā tas izpalicis.

"Eglīte, tad, kad ir bērni, obligāti. Kad vēl nebija bērni, iztikām. Bija tikai zariņi. Tagad liela, īsta egle izrotāta. Plus, protams, ēdiens, baznīcas apmeklējums. Dāvanas, dziesmiņas. Gribas, lai bērniem paliek īpašas atmiņas no bērnības un Ziemassvētkiem. Tie ir īpaši ģimenes svētki," teica Anita Līce un Pēteris Jurčenko.

Bet draudzē pie svētku radīšanas savu roku pieliek katrs. Simona smejas, ka pašai mājās eglītes vēl nav, vispirms sieviete noskaņu uzbur baznīcai.

"Taisu Ziemassvētku vainagu. Mūžzaļo vainagu ar gaismiņām. Būs, lai šodien uz Ziemassvētkiem taptu gatavs. Tie ir divi metri diametrā, stundiņa paies droši vien, varbūt mazliet vairāk. Bet līdz dievkalpojumam apmēram būs gatavs," sacīja Simona.

Torņakalna draudze ir lielākā luterāņu draudze Latvijā, tāpēc arī dievkalpojumi šodien bija vairāki, un uz pirmo no tiem sanāca ļoti daudz ļaužu.

Mācītājs Linards Rozentāls uzsvēra, ka šis ir bijis ļoti sarežģīts gads, un kara dēļ Ukrainā nebūt ne visiem cilvēki ir priecīgi. Tāpēc svarīgākais, uz ko viņš aicinās – ir saglabāt cilvēkmīlestību citam pret citu.

"Man liekas, ka šie ir svētki, kurus mēs nedrīkstam atlikt. Un nedrīkstam ļaut tai tumsai kaut kā tos izjaukt, jo šie svētki ir visas cilvēces, katra atsevišķi un cilvēku kopā – dzimšanas diena. Šie svētki mums to atgādina, kā varbūt lielā tumsā esot, mēs varam mācīties iedegt viņā gaismu," teica mācītājs.

Un no tā būtībā ir atkarīga arī cilvēces nākotne, piebilda mācītājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti