Panorāma

Valsts vēl šogad liks pamatus “Latvijas gāzes” sadalīšanai

Panorāma

Pāvests viesojas Eiropas Parlamentā

Ministrijas maina pārstāvjus ostu valdēs

Rīgas, Liepājas un Ventspils brīvostās maina valdes sastāvu

Valdība otrdien atbalstīja ministriju priekšlikumus par pārstāvju iecelšanu Rīgas, Liepājas un Ventspils brīvostu valdēs, veicot valsts pārstāvju nomaiņu tajās. Tomēr vienlaikus jau ir izpelnījusies kritiku par to, ka nav uzņēmusies veikt iepriekš solītās reformas ostu pārvaldē. 

Valdības rīkojumi paredz jau esošo Satiksmes ministriju pārstāvju rotāciju - uz Rīgas brīvostas valdi tiek virzīts Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš, līdzšinējais pārstāvis Ventspils brīvostā.

Savukārt uz Ventspils  brīvostas valdes locekļa amatu virza valsts sekretāra vietnieci Džinetu Innusu, līdzšinējo ministrijas pārstāvi Rīgas brīvostā.

Danas Reiznieces-Ozolas vadītā Ekonomikas ministrija tās pārstāvi Liepājas ostas valdē Andri Liepiņu nomainīs pret ministrijas valsts sekretāru Mārtiņu Lazdovski. Rīgas ostas valdē Ģirtu Greiškalnu paredzēts nomainīt pret Arti Stucku. Savukārt bijusī Reformu partijas pārstāve Sandra Sondora-Kukule Ventspils ostas valdē tiks nomainīta pret Zaļo un Zemnieku Savienības pārstāvi Gati Ābeli.

Kaspara Gerharda vadītā Vides ministrija darbam Rīgas brīvostas valdē virzīja bijušo tieslietu ministri, tagadējo Rīgas domes deputāti un Gerharda partijas biedri Baibu Broku, no amata atceļot Rolandu Artūru Bebri.

Bet darbam Ventspils brīvostas valdē tiek virzīts ministra ārštata padomnieks Edijs Vaznis. Patlaban ministriju Ventspils ostas valdē pārstāv Ojārs Briedis.  

Izmaiņas izpelnās VK kritiku

Izmaiņas lielo ostu valdēs, atbildīgajos amatos izvirzot ministru skatījumā uzticamus cilvēkus, valdībā tika atbalstītas, neraugoties uz to, ka Latvija ir saņēmusi asu kritiku par lielo ostu pārvaldes un uzraudzības praksi gan no Valsts Kontroles, gan starptautiskajām institūcijām.

Lēmums nemainīt pastāvošo kārtību jau izpelnījies Valsts Kontroles kritiku, kuras padomes loceklis Aivars Ērglis norāda - satiksmes ministrs Anrijs Matīss ("Vienotība") nav pildījis savu pirms vēlēšanām doto solījumu: "Iepriekšējā valdība un konkrēti satiksmes ministrs beidza savu darbību iepriekšējās valdības sastāvā ar solījumu, ka sagatavos priekšlikumus ostu pārvaldes modeļa mainīšanai. Darba sapulcē, kurā piedalījās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, ekonomikas ministrs, finanšu ministrs, satiksmes ministrs, Valsts kontroliere un bija arī man tas gods piedalīties, es šos vārdus no satiksmes ministra dzirdēju, ka viņam būs pilnīgi atšķirīgs viedoklis no viņa izveidotās darba grupas, kura bija sagatavojusi savus priekšlikumus, ka šie Pasaules Bankas ieteikumi nav ņemami vērā, un viņš sagatavos iesniegs nepieciešamos priekšlikumus likumam par ostām, lai pārveidotu šo pārvaldes modeli."

Savukārt pats satiksmes ministrs Anrijs Matīss uzsvēra, ka iecere par ostu pārvaldes reformas priekšlikumu sagatavošanu šobrīd nav ieguvusi pietiekamu atbalstu koalīcijā, tomēr ministrs joprojām esot gatavs strādāt pie reformām.

„Kad mēs diskutējām par valdības deklarāciju, tad koalīcijas partijas nespējām vienoties par ostu pārvaldības modeļa maiņu un šie priekšlikumi nav ietverti valdības deklarācijā. Līdz ar to šobrīd priekšlikumi ir sagatavoti vecās valdības pēdējās darba nedēļās, tie ir izsūtīti un ir pieejami. Ja šādu priekšlikumu virzību atbalsta koalīcijas partneri un esam gatavi uzsākt jaunu diskusiju, tad, protams, esmu gatavs tos virzīt atkal. Ja šiem priekšlikumiem atbalsts nav, tad ne „Vienotība”, ne satiksmes ministrs viens pats vada šo valdību un spēj nodrošināt visu lēmumu pieņemšanu,” skaidroja ministrs Matīss.

Iepriekš ostu pārvaldīšanu asi kritizēja Valsts kontrole, norādot, ka atsevišķu valdes locekļu nomaiņa nepadarīs ostu pārvaldi efektīvāku, profesionālāku un atbildīgāku.

Premjerministre Laimdota Straujuma ("Vienotība") otrdien valdības sēdē izteicās, ka ir iepazinusies ar visu  izvirzīto kandidātu CV un guvusi pārliecību, ka viņiem ir atbilstoša izglītība un pieredze, lai veiksmīgi darbotos ostu valdēs.

Arī atbildīgajiem ministriem nav šaubu par nu jau ieceltajiem jaunajiem valdes locekļiem. "Tādēļ es šos cilvēkus esmu izvirzījusi, jo esmu pārliecināta par viņu iepriekšējo pieredzi, par izglītības atbilstību, tiem uzdevumiem, kas ir jāpilda, lai nodrošinātu ikdienas Ekonomikas ministrijas pārstāvību," saka ekonomikas ministre Dana Reizniece - Ozola (ZZS).

Zināms, ka Rīgas ostas valdē ieceltais Artis Stucka iepriekš tiesā pārstāvējis Aivaru Lembergu. Tagad viņš pilda ekonomikas ministres padomnieka pienākumus. "Es no savas puses viņam uzticos, jo esmu jau iepriekš strādājusi kopā vairāku gadu garumā arī Satiksmes ministrijā, zinu, ko viņš var izdarīt, viņš ir uzticams un domāju, ka ļoti labi pārstāvēs ministriju ostā (..) Stuckas kungs ir manis aicināts cilvēks," norādīja Reizniece - Ozola.

Mazzināms un Valsts kontroles apšaubīts ir VARAM jaunais pārstāvis Ventspils ostā Edijs Vaznis. Ministrs viņa kompetenci aizstāv. "Viņš ir zvērināts advokāts, kurš ir nolicis pašreiz savas zvērināta advokāta pilnvaras, pilda mana juridiskā padomnieka pienākumus, ir zinošs jurists ar pietiekami lielu pieredzi. Katrā ziņā es uzskatu, ka tieši jurista pieredze šādā valdē ir viena no nepieciešamām kompetencēm," Važņa kandidatūru aizstāv vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA).

Valdība arī lēma, ka jaunie valdes locekļi pienākumus drīkstēs apvienot arī ar darbiem citur - gan ministrijās, gan uzņēmējdarbībā.

Jau pērngada sākumā Rīgas brīvostas pārvalde solīja, ka sakārtos atbilstošos normatīvos aktus, kas ļaus veikt brīvostu darbības kontroli un tiesiskuma nodrošināšanu, taču VK joprojām kritizē ostas par nesaimniecisku darbību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti