Dienas notikumu apskats

Invalīdu organizācijas norāda uz trūkumiem informācijas pieejamībā

Dienas notikumu apskats

Krievijas prokuratūra pieprasa Uļukajevam 10 gadus cietumā un naudassodu

Rīgas lielākie investīciju projekti Skanstē un centrāltirgū kļūst par trešdaļu dārgāki

Rīgas lielākie investīciju projekti Skanstē un centrāltirgū kļūst par trešdaļu dārgāki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja tradicionāli bez opozīcijas atbalsta pirmdien, 4.decembrī, apstiprināja Skanstes apkaimes nākotnes attīstības plānu. Ar to paredzēts galvaspilsētas centram blakus esošo plašo un neapbūvēto teritoriju veidot par jauno Rīgas vizītkarti un centru. Tāpat vairākums lēma tālākai virzībai nodot divus nākamā gada lielākos investīciju plānus – Skanstes un Rīgas centrāltirgus atjaunošanas projektus. Tie rāda, ka darbu izmaksas no sākotnēji plānotajām augušas par trešo daļu.

Vairāk nekā divsimt hektārus plašā Skanstes apkaime nākotnē būs tā, kur Rīgas dome atļaus augstāko apbūvi – ap Skanstes ielu drīkstēs celt līdz 15 stāvus augstas ēkas. Vairākas augstceltnes tur ir arī patlaban.

Līdz ar daudzstāvu namiem Skanstes apkārtne kā jaunais Rīgas centrs tiks definēta arī kā bagātīga zaļā zona ar plašiem parkiem un arī jaunu dīķi pusotra hektāra platībā.

Skanstes apkaime plašāk kļuva zināma ar iecerēm turp izbūvēt tā dēvēto kapu tramvaju. Tomēr atšķirībā no tramvaja plāniem tuvāk īstenošanai ir kāds cits projekts, kurā Rīga cer uz Eiropas Savienības atbalstu. Proti, runa ir par Skanstes apkaimes revitalizāciju jeb vairāku ielu sakārtošanu. Līdz Ziemassvētkiem domei jāsagatavo projekts, kura izmaksas no sākotnēji lēstajiem septiņiem miljoniem eiro nu izaugušas līdz desmit miljoniem.

Pilsētas attīstības departamenta direktora vietniece Oksana Dumpe stāstīja, ka, ņemot vērā būvprojekta aplēses un kopējo pieaugumu tendenci būvniecība tirgū, projekta ekonomiskajā sadaļā saņemti provizoriskie izcenojumi un departaments jau paredz finansējumu, ja tas būs nepieciešams. Provizoriski Skanstes apkaimes projektam būs nepieciešami 10 miljoni eiro, bet centrāltirgus projektam – 11 miljoni eiro. 

Arī Rīgas centrāltirgus pagrabu un kanālmalas atjaunošanas izmaksas sākotnēji tika lēstas septiņu miljonu eiro apmērā. Tā kā Eiropas Savienības līdzfinansējums – pa pieciem miljoniem eiro Skanstei un tirgum – nemainās, Rīgas domei nāksies savā makā meklēt papildu aptuveni 7 miljonus eiro šo ieceru realizācijai.

Tā dēvēto neattiecināmo izmaksu būtiskais kāpums komitejas sēdē satrauca Jaunās konservatīvās partijas deputātu Krišjāni Feldmanu, kurš jautāja, vai tā nav tendence “uzmest pa virsu neattiecināmas izmaksas”.

Par Skanstes apkaimes un Rīgas centrāltirgus projektu pieteikšanu Eiropas atbalsta saņemšanai vēl jālemj Rīgas domei. Nākamā gada budžeta plāni rāda, ka šie būs lielākie galvaspilsētas investīciju projekti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti