Panorāma

Žurnālistikas cerības balvas arī LTV

Panorāma

Panorāma

Izmeklē incidentu lidostā «Rīga»

Rīgas lidostā uz skrejceļa saslīd lidmašīna ar KHL komandu; cietušo nav

Piektdien, 17.februārī, lidostā “Rīga” aviokompānijas “Vim Airlines” lidmašīna pirms pacelšanās saslīdēja uz skrejceļa. Neviens cilvēks nav cietis, informēja lidostā.

(papildināts ar Toljati "Lada" trenera Arta Ābola teikto)

Negadījums noticis ar “Vim Airlines” čarterreisa no Ufas gaisa kuģi.

Lidmašīnā atradās 40 pasažieri un septiņi apkalpes locekļi. Negadījumā neviens cilvēks nav cietis, informē lidostā. Lidmašīna paceļoties nobrauca no skrejceļa un pēc tam atgriezās uz tā.  

Lidmašīna pēc apmēram 150 metriem ļoti strauji novirzījās uz labo pusi, ieskrēja zālienā blakus skrejceļam, un noskrēja pa zālienu aptuveni 600 metrus, nolaižot antenas un sabojājot gaisa kuģa fizelāžu, pastāstīja  Aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas nodaļas vadītājs Visvaldis Trūbs. 

Pašlaik lidmašīna ir novietota stāvvietā. Lidostas skrejceļu slēdza un tika veikta tā tehniskā apsekošana, bet dažas stundas pēc incidenta lidostas “Rīga” lidlauka darbība pilnībā atjaunota. Ielidojošās un izlidojošās lidmašīnas lidosta atsāka apkalpot pēc divu stundu pauzes.

Lidlauks bija slēgts laika posmā no plkst. 11.58 - 13.47. 

Lidlauka darbības ierobežojumu dēļ uz citām lidostām tika novirzīti pieci ielidojošie reisi, astoņi ielidojošie reisi nosēdās ar kavēšanos, bet astoņi ielidojošie un izlidojošie reisi tika atcelti.

Lidostu atvēra pēc tam, kad bija pārbaudīts, vai uz skrejceļa nav palikušas kādas atlūzas un izmeklēšanas dienesti bija devuši atļauju atsākt lidojumus. Civilās aviācijas aģentūra negadījumu uzskata par nopietnu.

Lidmašīna nobrauca diezgan būtisku attālumu – aptuveni 150 -180 metrus. Pagaidām gan vēl nevar spriest par negadījuma iemesliem, bet skrejceļš nebija slidens, bija sauss un notīrīts asfalta segums, pastāstīja Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs.

No ierakstu kamerām var spriest, ka lidmašīnai ir bojāta spārna priekšējā daļa un dzinēja priekšējā daļa, bet precīzi bojājumus fiksēs izmeklētāji, sacīja Gorodcovs.

Civilās aviācijas aģentūrā norādīja, ka šādi gadījumi, kad lidmašīna pacelšanās laikā nobrauc no skrejceļa, ir reti.

Šis vēl ir laimīgs gadījums. Paglāba tas, ka zeme vēl ir sasalusi - saka izmeklētāji. Ja gaisa kuģis zālienā būtu iegrimis un sasvēries, postījumi būtu lieli.

Izmeklētāji iztaujāja apkalpi, un pārbaudīja, vai lidotāji nebija lietojuši alkoholu un narkotiskās vielas. Testi bija negatīvi. Krievijas aviokompānijai pieprasītas ziņas par lidmašīnas tehnisko stāvokli un apkalpes pieredzi. 

“Ņemsim nost datu ierakstītājus, melnās kastes, veiksim atšifrēšanu, un tad varēs skaidri redzēt, kas varēja būt,” sacīja Trūbs. 

Ziņu aģentūra LETA vēstīja, ka “Vim Airlines” lidmašīnā atradās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Toljati "Lada".

Savukārt "Lada" galvenais treneris Artis Ābols Krievijas ziņu aģentūrai RIAN pastāstīja, ka negadījums bija nepatīkams, bet ar laimīgām beigām.

"Sākām ieskrējienu un lidmašīna novirzījās pa labi laukā," teica Ābols. "Rīgā temperatūra plusos, līst lietus un ledus uz skrejceļa it kā nebija. Pēc sākotnējas informācijas, viens no dzinējiem neuzņēma vajadzīgo jaudu, tādēļ lidmašīna novirzījās."

Masaļskis aģentūrai RIAN sacīja, ka viss noticis ļoti ātri un neviens nav paspējis nobīties. "Noslīdējām no skrejceļa, nedaudz pabraucām pa zāli, kaut ko nonesām un apstājāmies. Tad pilots lūdza visus palikt savās vietās," pastāstīja Toljati komandas vārtsargs.

Toljati komanda gaidīs citu lidmašīnu, kas nogādās "Lada" vienību vajadzīgajā galamērķī.

 
 
 
 

Great time in Riga??✈️?

A post shared by Glebа (@_gleba_) on

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti