Rīgas līcī uz dreifējoša ledus gabala iepūsti vairāk nekā 500 cilvēki

Piektdien ap pulksten 12.30 gandrīz vienlaikus glābēji saņēmuši divus izsaukumus uz Majoriem un Vakarbuļļiem, kur no krasta atšķēlušies ledus gabali, uz kuriem atrodas vairāk nekā 500 cilvēki. Par to informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Šembele.

Majoros uz ledus gabala atrodas 43 cilvēki. Ledus gabals ir atdalījies vairākus simtus metrus no krasta.

Ledus gabals ar krasta vēju tiek pūsts dziļāk līcī.

VUGD glābēji jau sākuši viņus nogādāt krastā. Glābšanā iesaistīta arī Nacionālie bruņotie spēki (NBS), Krasta apsardze un Valsts robežsardze, kuri palīdz ar glābšanas laivām.

Savukārt Vakarbuļļos situācija ir sarežģītāka, tur atdalījies liels ledus gabals. Uz tā atrodas apmēram 500 zemledus makšķernieku, liecina VUGD sākotnējā informācija.

Evakuācija Vakarbuļļos vēl nav sākta. Cilvēku glābšanā līdzās VUGD iesaistās arī NBS un Valsts policija.

Šembele atzīst, ka situācija ir ļoti nopietna, jo jūrā ir liels vējš, bet glābēju aprīkojums ir ierobežots, piemēram, VUGD laivas ir piemērotas iekšzemes ūdeņiem, nevis jūrai. Glābšanas darbos varētu iesaistīt Robežsardzes kuģi un NBS helikopteru.

Piektdien pusdienlaikā līča dienvidu piekrastē pūš austrumu, dienvidaustrumu vējš ar brāzmām 8-12 metri sekundē. Tas ir pietiekami stiprs, lai sakustinātu līča ledu.

Tā kā vējš nākamās 12 stundas saglabāsies tikpat stiprs vai pat spēcīgāks, Vidzemes un Zemgales līča piekrastē tādai gadījumi var atkārtoties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti