Rīgas Latviešu biedrības pilnsapulcē ievēlēti trīs jauni godabiedri

Sestdien notikusi Rīgas Latviešu biedrības (RLB) biedru ikgadējā pilnsapulce, lai atskatītos uz pagājušā gadā paveikto un spriestu par biedrības nākotnes iecerēm – teikts biedrības izplatītajā paziņojumā.

RLB priekšsēdētājs Guntis Gailītis uzrunā biedriem uzsvēra, ka RLB var lepoties ar savu unikālo, vērtīgo, vēsturisko 145 gadu mantojumu. G. Gailītis aicināja novērtēt īpašo situāciju, ka RLB nams ir biedrības īpašums un biedrība pati to pārvalda, uztur un apsaimnieko. RLB priekšsēdētājs atgādināja, ka biedrības galvenajam uzdevumam ir jābūt izglītībai, tai jāpilda izglītojošaja funkcija, jāsniedz derīgas zināšanas sabiedrībai. Savā uzrunā RLB priekšsēdētājs aicināja ik vienu Rīgas Latviešu biedrības biedru aktīvi iesaistīties tās darbībā un lepoties ar piederību senākajai latviešu sabiedriskajai organizācijai, norādot, ka katram latvietim ir simboliska saikne ar Rīgas Latviešu biedrību.

Pilnsapulcē tika akcentēts, ka Rīgas Latviešu biedrības būtiska virzība ir attīstīt sadarbību ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām organizācijām visplašākajā mērogā - gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. 2013. gadā biedrība plāno atjaunot un aktualizēt sadarbības līgumus ar Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem, Latvijas Zinātņu akadēmiju, slēgt sadarbības līgumu ar Latvijas Komponistu savienību. Aizvadītais gads biedrībai bijis zīmīgs ar jaunu sadarbības līgumu slēgšanu ar četrām augstskolām - Latvijas Universitāti, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Latvijas Kultūras akadēmiju un Latvijas Mākslas akadēmiju, lai veicinātu kopīgu mērķu un interešu sasniegšanu un ciešāk sadarbotos, kopīgi realizējot dažādus kultūras, mākslas un izglītības projektus un organizējot sarīkojumus. 2013. gada sākumā RLB parakstījusi Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memorandu un vienošanos par sadarbību ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu. Pagājušā gadā RLB kļuvusi par biedru divās starptautiskās organizācijās – „Europa Nostra” un „Interpret Europa”. „Europa Nostra” un „Interpret Europa” apvienojas organizācijas, kurām rūp kultūras mantojuma saglabāšana Eiropā un kultūras pieminekļu uzturēšanas, saglabāšanas un apsaimniekošanas jautājumi.

Šā gada pilnsapulcē par Rīgas Latviešu biedrības Goda biedriem tika ievēlēti: rakstnieks, publicists, Rīgas Latviešu biedrības domnieks, ilggadējs Literatūras komisijas vadītājs Ēriks Hānbergs, akadēmiķis, teātra vēsturnieks Rīgas Latviešu biedrības domnieks, Teātra komisijas vadītājs Viktors Hausmanis un maestro Raimonds Pauls. Jaunievēlētie Goda biedri tiks aicināti uz svinīgu Goda biedru Godināšanas ceremoniju.

Tuvojoties biedrības 145 gadu jubilejai, Guntis Gailītis aicināja atcerēties, ka RLB ir dibināta laikā, kad par Latvijas valsti varēja tikai sapņot, jo RLB dibināta jau 50 gadus pirms Latvijas Valsts. RLB stiprinājusi Latvijas valsts tapšanu ar Dziesmu svētku rīkošanu, likusi pamatus Latvijas zinātnes un citu nozīmīgu kultūrvēsturisku procesu attīstībā, tāpēc tā ir vērtīgākā un nozīmīgākā vieta Rīgā un Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti