Panorāma

NEPLP atlaiž LR vadītāju S.Roķi

Panorāma

NATO valstu ministri viesojas Ādažu bāzē

Rīgā spriedīs par Baltijas drošību un Krieviju

Rīgas konferences fokusā – arī Baltijas valstu drošība un attiecības ar Krieviju

Baltijas valstu drošība un attiecības ar Krieviju – tas ir viens no svarīgākajiem tematiem, ko turpmākajās dienās plānots apspriest Rīgā. Tiek gaidīti  dalībnieki no aptuveni 40 valstīm – gan valdību pārstāvji, gan ārlietu un drošības jomu pētnieki un žurnālisti. Apspriežamo jautājumu lokā – arī Eiropas Savienības (ES) nākotne pēc Lielbritānijas izstāšanās, sadarbība ar Ziemeļvalstīm un austrumu partneriem – Ukrainu, Moldovu, Gruziju. Konferenci tiešraidē varēs vērot šeit.

Gaismas pilī, kur piektdien, 29.septembrī, tiksies Rīgas konferences dalībnieki, vēl notiek gluži praktiski sagatavošanās darbi, lai iekārtotu visu, kas nepieciešams diskusiju veiksmīgai norisei. Var teikt –  šis ir tradicionāls pasākums, kas notiek jau 11. gadu. Bet –  Baltijas valstu drošības jautājums, šķiet, būs šoreiz jo īpaši izcelts temats, tā prognozē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Vienotība").

"Manuprāt, šī konference ir īpaša ar to, ka pēc ļoti ilga pārtraukuma – es pat laikam neatceros nevienu no konferencēm, - tajā piedalīsies diezgan augsta Krievijas valdības amatpersona – Nacionālās drošības padomes sekretāra vietnieks. Tas savā ziņā ir pat unikāli, ka šajā reizē nebūs tikai saruna par Krieviju, bet ar Krieviju – zinot visas tās problēmas, kas mums ir Eiropas drošības kontekstā, zinot arī visu, kas notiek Ukrainā – manuprāt  tā ir savā ziņā pat unikāla iespēja konferences dalībniekiem diskutēt ar kādu no, nu, es teiktu – diezgan augsta līmeņa Krievijas amatpersonām," sacīja ministrs.

Kā izskaidrot, ka Krievija ir atsūtījusi savas Nacionālās drošības padomes sekretāra vietnieku  Mihailu Popovu uz pasākumu, kurā, visticamāk, neskanēs Kremlim patīkamas runas? Katrā ziņā organizatori to vērtē pozitīvi.

"Šī ir laba ziņa, ka viņš ir gatavs braukt un atbrauks.

Es domāju – Krievija meklē arī dialoga iespējas. Mēs faktiski esam centrējuši šo sarunu uz ekonomiskiem jautājumiem, bet zinām, ka Krievija puse grib runāt par drošības jautājumiem.

Un es pieņemu, ka šī ir tā īstā vieta, kur to Krievijas viedokli paust. Un mēs arī aicinājām Krievijas Federācijas vēstnieku Latvijā, un tā atbilde no Krievijas puses bija ļoti pozitīva," teica Latvijas Transatlantiskās organizācijas valdes priekšsēdētajs Toms Baumanis.

Tikmēr NATO dalībvalstu pārstāvjiem Rīgas konference būs arī sarunu vieta, gatavojoties nākamajam alianses samitam, lai panāktu, ka pašreizējā Baltijas gaisa patrulēšana tiek pārveidota jaunā kvalitātē – par gaisa aizsardzības misiju. Arī – ka NATO spēki ir vairāk klātesoši Baltijas jūrā. Un, ka labāk aizsargātas ir mūsu ostas un lidostas. Un, ka līdzīgi kā pirms vairākiem gadiem, Rīgas konferencē apspriestie Baltijas aizsardzības plāni vēlāk realizējās konkrētā politikā..   

"Tā, ka, jā - liekas – atbrauca, parunāja un aizbrauca.

Bet, saprotiet, idejas jau nedzimst tikai kabinetos un politiķu galvās un ministrijās. Idejas dzimst, diskutējot politiķiem, ekspertiem, akadēmiķiem, žurnālistiem – strīdoties, lamājoties dažreiz pat.

Un tad viņas materializējas konkrētās politikās. Un tas, ka šeit ir NATO vadīti bataljoni – Kanādas vadīts bataljons Latvijā, Lielbritānijas vadīts Igaunijā, Vācijas vadīts Lietuvā un ASV vadīts Polijā – savā ziņā ir arī šo konferenču, šo diskusiju rezultāts, jo tas arī lēmumu pieņēmējiem, tiem, kas gatavo lēmumus, ļauj varbūt paskatīties uz lietām mazliet savādāk, svaigāk," teica Rinkēvičs.      

Savukārt Rīgas iedzīvotājiem un viesiem no šodienas līdz sestdienai dažādos laika periodos jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem Jēkaba ielas posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Torņa ielai un Doma laukumā, Uzvaras bulvāra un Valguma ielas krustojumā, Valguma ielas un Akmeņu ielas krustojumā, kā arī Uzvaras bulvārī, pretī Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenajai ieejai un Dzelzceļa muzeja galvenajai ieejai. Arī Amatu ielas posmā no Šķūņu ielas līdz Meistaru ielai un Meistaru ielas posmā no Amatu līdz Zirgu ielai.

Organizatori informē, ka sabiedriskā transporta un gājēju satiksme pie delegāciju pārstāvju apmeklējamajiem objektiem tiks regulēta atbilstoši nepieciešamībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt