Panorāma

Aizvien nav specializēto audžuģimeņu

Panorāma

«Elektrum» ceļ fiksēto elektrības cenu

Rīgas Jaunā gada sargi

Rīgas kārtības sargu reidā gadu mijā – asinis, strīdi un uguņošanas vērošana

Asinis, strīdi un uguņošanas vērošana caur dienesta mašīnas logu. Tāds bija 2019.gada sākums Rīgas pašvaldības policijas inspektoriem. Kopā ar viņiem reidā devās arī Latvijas Televīzijas filmēšanas grupa, kas jauno gadu sagaidīja galvaspilsētas kārtības sargu mašīnā.

Vienpadsmit vakarā. Līdz jaunajām gadam ir atlikusi stunda. Rīgas pašvaldības policijas 710. ekipāža dodas galvaspilsētas ielās.

"Šis būs pirmais jaunais gads, kurā strādāšu nakts maiņā. Iepriekš ir strādāts dienas maiņās. Pirmajos datumos. Tieši nakts ir pirmo reizi," atzīst Rīgas pašvaldības policijas inspektors Mareks Lucjanovs.

Viņa kolēģis Pēteris Višņevskis darbā jauno gadu ir sagaidījis vairākas reizes. "Ir bijis tā, ka cilvēks ir par daudz ieņēmis alkoholu, sasitis mēbeles, traukus. Pats nesaprot, ko dara. Sagriezies pats, jāsauc ātrie," stāsta Rīgas pašvaldības policijas inspektors.

Par uz ielas izdzerto šampanieša glāzi šajā naktī nevienu neaizturēs, stāsta policisti. It īpaši, ja centrā ir vairāki tūkstoši cilvēku.

Pēc 2019.gads sagaidīšanas Rīgas ielās viss ir mierīgi. Tāpēc Rīgas pašvaldības policijas ekipāžas var pavērot uguņošanu. Taču ilgāk izbaudīt mieru nesanāk. Patruļa turpinās, kamēr fonā skan kolēģu apsveikumi.

Pēc 20 minūtēm policistus sagaida 2019.gada pirmais izsaukums. Uz Kronvalda parku, kur zemē guļot sieviete. Uz vietas kartības sargus jau sagaida cilvēki, kuri ir ziņojuši par notikušo. "Mēs jūs gaidījām. Tā sieviete jau paspēja sasist galvu. Tad piecēlās un aizgāja," stāsta aculiecinieki.

Tagad policistu uzdevums ir sameklēt tumšajā parkā sievieti melnajā apģērbā. Atrod. Uz sejas asinis un asinīs alkohols. Jāizsauc mediķi. Tikmēr policisti noskaidro, ka sieviete jau ir nonākusi kārtības sargu redzeslokā. Par līdzīgiem pārkāpumiem.

Tādā stāvoklī atstāt viņu uz ielas nedrīkst. Sieviete sauc vairākas dzīvesvietas adreses. Policisti nolemj aizvest viņu uz patversmi. Un sieviete ir ar mieru. Uz brīdi. Policistiem nākas viņu mierināt. Šo nakti sieviete pavadīs patversmē. Bet policisti līdz astoņiem rīta turpinās sargāt mieru pirmajās jaungada stundās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti