Panorāma

Briti meklē nākamo premjeru

Panorāma

Panorāma

"Kidstv.lv" darbojas bez nepieciešamās licences

Rīgas jauniešu TV pulciņš «Kidstv.lv» darbojas bez nepieciešamās licences

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgas jauniešu televīzijas pulciņš "Kidstv.lv" nav ne akreditēta, ne licencēta interešu izglītības programma, tātad faktiski strādā bez likumīga pamata, noskaidrojušas atbildīgās iestādes. Plašāka uzmanība šim jauno reportieru pulciņam pievērsta pēc intervijas ar Baltkrievijas diktatoru Aleksandru Lukašenko. Pulciņa darbībai šobrīd pievērsta plaša atbildīgo dienestu, tai skaitā Valsts drošības dienesta (VDD) un Satversmes aizsardzības biroja, uzmanība. 

Pilnā Rīgas jauniešu televīzijas tikšanās un intervija ar Baltkrievijas diktatoru Aleksandru Lukašenko publicēta Baltkrievijas oficiālās informācijas aģentūras "Belta" kontā "Youtube". Diktatoru intervējis kāds zēns, kurš faktiski uzdod vienu jautājumu: "Tā kā jūs esat teicis, ka par prezidentu nekļūst, par prezidentu piedzimst, – pastāstiet mums, kāda ir Aleksandra Lukašenko panākumu formula?"Lukašenko atbildēja, ka piedzimis par prezidentu un kritizēja rietumvalstu politiķus.

"Kidstv" atrodas augstskolas RISEBA telpās. Latvijas Televīzija (LTV) vēlējās vaicāt pasniedzējiem – kāds bija brauciena uz Baltkrieviju un konkrētās intervijas mērķis? Bet, kā varēja redzēt, šodien durvis šeit bija ciet, un uz vietas nevienu sastapt neizdevās. Arī telefoniski atbildes uz interesējošajiem jautājumiem LTV neizdevās iegūt.

Savā mājas lapā "Kids.tv" raksta, ka māca radio un televīzijas žurnālistiku bērniem vecumā no 7 līdz 14 gadiem. Ir norādīta arī mācību maksa. Bet māca bez vajadzīgajām atļaujām un tai var piemērot administratīvo atbildību.

"Minētā organizācija nav reģistrēta izglītības iestāžu reģistrā, protams, ja mēs skatāmies tālāk, tad arī akreditēta nav. Nav saņēmusi licenci ne no mums, ne arī Rīgas domes departaments izsniedzis šādu licenci.

Līdz ar to nav tiesiska pamata šādai organizācijai vispār veikt izglītojošo darbību," atzina Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts.

Tā kā nav ievērots aicinājums drošības apstākļu dēļ neapmeklēt Krieviju un Baltkrieviju, turklāt turp vesti nepilngadīgie, Ārlietu ministrijā (ĀM) norādīja, ka šādu organizāciju darbība ir nepieņemama. "Šādas vizītes, kas pirmsšķietami ir nevainīgas, izglītības nolūkos, mūsu valsts piederīgajiem var izvērsties ļoti nepatīkamos incidentos. Viņi tiek izmantoti kā ēsmas," norādīja ĀM pārstāvis Mārtiņš Drēģeris.

VDD skatījumā pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā jebkāda veida atbalsta izrādīšana agresorvalstij Krievijai vai tās tuvākajai sabiedrotajai Baltkrievijai ir pretrunā Latvijas nacionālās drošības interesēm. Kā atbalsta paušana ir vērtējama arī publicitātes nodrošināšana šo valstu līderiem, ļaujot tiem plašākai sabiedrībai izplatīt propagandas vēstījumus, kas vērsti uz Krievijas un Baltkrievijas agresīvās ārpolitikas attaisnošanu vai glorificēšanu.

Tam piekrita pētniece Marita Zitmane no Latvijas Universitātes. Lai gan norādīt, ko drīkst intervēt, bet ko ne – nedrīkst, šis tomēr, viņasprāt, ir cits gadījums.

"Te, protams, nav runa par cenzūru.

Te ir runa drīzāk par organizāciju un kas aiz organizācijas stāv. Kādas ir saites ar Krieviju? Ļoti žēl, ka bērni tālāk tiks izmantoti, jā, šajā te maigajā varā. Un propagandas nolūkos.

Redziet, ir atbraukuši bērni un ir sajūsmināti par mūsu līderi," vērtēja pētniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti