Tieša runa

JAUNA SEZONA! Tieša runa: "Jaunievēlētās Rīgas domes vadības ieceres"

Tieša runa

Tieša runa: "Kādas reformas nepieciešamas augstskolām?"

Tieša runa: Jaunievēlētās Rīgas domes vadības ieceres

Rīgas jaunās vadības ambīcijas – sakārtot ceļus, Skanstes rajonu, bērnu laukumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rīgas domes jaunajai vadībai ir vairākas ambīcijas, tostarp sakārtot Skanstes rajonu, pilsētas ielas, bērnu laukumus. Tas izriet no Rīgas domes vadības teiktā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Tieša runa".

Jautāti par ambīcijām Rīgas vadībā, Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks sacīja, ka primāri plānots strādāt pie attīstības. Daudzi projekti palikuši vēl no iepriekšējās domes laikiem un viens no ambiciozākajiem ir saistībā ar Skanstes teritorijas revitalizāciju. Tā, pēc Baraņņika sacītā, ir vienīgā neattīstītā teritorija pilsētas centrā. Tāpat plānots atjaunot rīdzinieku uzticību "Rīgas satiksmei", kuru "diezgan nepamatoti vaino visos grēkos". Baraņņiks vēlas arī attīstīt pilsētas infrastruktūru, tostarp bērnu un sporta laukumus.

Rīgas vicemēre Anna Vladova ("Saskaņa") sacīja – primāri ir sakārtot ceļus, arī satiksmes organizāciju tur, kur jaunā mācību gada pirmajā dienā – 2. septembrī – ir gaidāmi satiksmes sastrēgumi. Ielu seguma atjaunošanā paredzēts arī uzbūvēt ātrumvaļņus jeb tā sauktos "guļošos policistus", lai tādējādi pazeminātu braukšanas ātrumu pie bērnudārziem.

Vladova atzina, ka ceļu sakārtošanā galvaspilsētā pietrūkst plānošanas no Rīgas domes Satiksmes departamenta puses.

Līdz šim daudz runāts, piemēram, par stāvparku jeb "park & ride" un velo infrastruktūras attīstību. Velo celiņu attīstībai Rīgas pašvaldībā ir pat izstrādāts plāns, bet iztrūkst darāmā plānošanas, teica Vladova, norādot, ka infrastruktūras attīstībā skaidri jāpasaka konkrēti darbi, kas būtu jāpadara konkrētā laikā. Par to esot notikušas pārrunas ar Satiksmes departamentu. Tāpat būtu jārod iespēja sakārtot Rīgas sociālo darbinieku algas, klāstīja Vladova, norādot, ka ambīciju ir daudz.

Jautāti, kāpēc Rīgas pašvaldība līdz šim nav strādājusi pie stāvparku attīstības galvaspilsētā, Baraņņiks sacīja, ka šis darbs nav viegli izdarāms.

Turklāt, "tauta jau stihiski" izveidojusi stāvparkus pie tirdzniecības centriem. "Tādu ceļu arī vajag iet," uzskata Rīgas vicemērs.

Tikmēr Rīgas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai"), runājot par ambīcijām Rīgas domes vadībā, sacīja, ka vēlas vairāk kontaktēties ar rīdziniekiem – pensionāriem, lai saprastu viņu problēmas, kā arī jauniešiem, lai saprastu, kādu viņi vēlas redzēt Rīgu kā 21. gadsimta Latvijas galvaspilsētu. Tāpat Burovs norādīja, ka nevēlas "politizāciju" Rīgas domes darbā.

Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta Latvijā vadītājs Andris Grafs LTV raidījumā norādīja, ka veids, kā līdz šim vadīti procesi Rīgas domē, bijis "absolūti politizēts", un tas attiecas arī uz pašvaldības kapitālsabiedrībām, kur strādājošajiem netiek prasīta atbildība un "visi jūtas ļoti komfortabli". Pēc Grafa teiktā,

no vārdiem un mutiskiem solījumiem būtu jāpāriet pie konkrētiem darbiem, tostarp, lai "dezinficētu" pašvaldību uzņēmumu pārvaldību, par ko Burovs runājis pērn beigās.

Rīgas domes opozīcijas deputāts Viesturs Zeps ("Latvijas attīstībai") LTV raidījumā atzīmēja, ka Rīgai būtu jābūt paraugam citām pilsētām Latvijā. Taču iepriekšējās domes vadības atstātais mantojums esot tāds, ka pilsētā arvien cīnās ar "higiēnas lietām", tostarp brūkošiem ceļiem, ūdensapgādes nodrošināšanu visiem pilsētas iedzīvotājiem.

Arī Rīgas domes opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis ("Vienotība") LTV raidījumā atzina, ka pilsētā nav labas infrastruktūras, un Rīga nespēj apgūt tai paredzēto finansējumus. Tāpat pilsētā arvien visiem bērniem nav nodrošināta vieta pašvaldības bērnudārzā. 

KONTEKSTS:

Gandrīz divus mēnešus pēc Daiņa Turlā ("Gods kalpot Rīgai") gāšanas no Rīgas mēra amata galvaspilsētas domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts līdzšinējais priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Burovs. Dienu vēlāk viņa vietā vicemēra amatā ievēlēta līdzšinējā pašvaldībā strādājošās "Saskaņas" frakcijas priekšsēdētāja Vladova. "Neatkarīgo deputātu frakcijas" pārstāvis Baraņņiks saglabāja vicemēra amatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti