Dienas ziņas

Sējas dižozols piedalās Eiropas koku konkursā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Rīgā naktī gaismas vairs neizslēgs

Rīgas ielās naktī apgaismojumu vairs neizslēgs

Šajā ziemā Rīgā vairākās ielās gaismas pilnībā tika izslēgtas laikā no plkst. 3 līdz plkst. 4 naktī. Tas pilsētai ļauj ietaupīt vairāk nekā 6% no kopējā patēriņa. Aprēķināts, ka ar šo un citiem taupības pasākumiem ietaupīts vairāk nekā pusmiljons eiro. Tā kā elektrība kļuvusi lētāka, nolemts nevienu Rīgas ielu naktī tumsā neatstāt.

Naktī no plkst. 3 līdz 4 izslēdzot gaismu daļā Rīgas, pusgada laikā ietaupīti teju 600 000 eiro. Ietaupīt palīdzēja arī fasādes un sporta laukumu gaismekļu izslēgšana.

Pašvaldības policijā norādīja, ka noziedzība šajā laikā nav palielinājusies. Vērtējot noziegumu statistiku – gaismekļus varēja izslēgt arī uz divām stundām, sacīja policijā.

"Tādas tukšākas stundas naktī ir jau no diviem līdz sešiem rītā. Bet, lai būtu pavisam droši, tika nolemts tanī pašā tukšākajā vienā stundā [izslēgt gaismas], kas ir no plkst. 3 līdz 4.

Līdz šim mums nav bijušas tādas situācijas, ka mēs novērotu, ka tieši tumsas dēļ palielinātos izsaukumu skaits," klāstīja Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Policija bija sniegusi sarakstu ar ielām un konkrētām vietām, kur noziedzība un dažādi konflikti ir biežāki, – tur uz gaismu netika taupīts.

Tagad lemts, ka vairs tik ļoti netaupīs. Elektrības cenas biržā nedaudz kritušās, un pavisam tumsā vairs nevienu Rīgas ielu neatstās.

"Šo daļējo apgaismes atslēgšanu ielās mēs pārtrauksim un viss tiks ieslēgts atpakaļ. Vietām, kur bija daļēji atslēgts apgaismojums, tur paies laiks, kamēr mēs visu sakārtosim," atzina Rīgas pašvaldības aģentūras "Rīgas gaisma" tehniskais direktors Valters Krasts.

Tagad lemts, ka ielu apgaismojumu uz stundu naktī izslēgs tikai tad, ja elektrības biržas cena pārsniegs 160 eiro par megavatstundu. Tam ir praktisks iemesls.

"Tādas lietas kā konkrētu gaismekļu atslēgšana bija jādara uz vietas. Tas, protams, prasa cilvēka resursu un darba laiku," norādīja Krasts.

Bet moderno LED gaismekļu dimmēšana turpināsies un arī lielie sporta laukumi nebūs apgaismoti naktī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti