Rīgas ielās informatīvās zīmes atgādinās autobraucējiem par drošu attālumu no velosipēdistiem

Trešdien, 24. aprīlī, Rīgas ielās uzstādīs informatīvās ceļa zīmes, kas atgādinās autovadītājiem par droša attāluma ievērošanu no velosipēdistiem, informēja Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Kampaņa „Tuvāk NĒ!” tiek rīkota sadarbībā ar apvienību „Pilsēta cilvēkiem” un Rīgas domi, un tās sauklis ir „Lauz netikumus, nevis kaulus!”.

CSDD pārstāve Ieva Bērziņa: Par kampaņu “Tuvāk nē”Latvijas Radio

  CSDD pārstāve Ieva Bērziņa stāstīja, ka pilsētā vēlamā distance ir viens metrs, bet ārpus pilsētas – pusotrs metrs.

  “Pēc CSDD apkopotās informācijas katru gadu velosipēdistu skaits palielinās vismaz par 10%. Diemžēl arī palielinās ievainoto velosipēdistu skaits, un pagājušajā gadā tas sasniedza 625 ievainotos velosipēdistus. Pērn bojā gāja 9 velosipēdisti. Šī kampaņa vairāk ir vērsta uz pilsētvidi tieši tādēļ, ka vairāk negadījumu notiek pilsētvidē un veloaktīvajā sezonā – no maija līdz septembrim,” norādīja Bērziņa.

  CSDD aicina arī citas Latvijas pašvaldības pievienoties kampaņai “Tuvāk NĒ!” un uzstādīt īpašās informatīvās zīmes savās pilsētās, tādējādi uzlabojot ne vien ceļu satiksmes drošību, bet arī autovadītāju un velobraucēju braukšanas kultūru un savstarpējās attiecības. Pašvaldības, kuras labprāt uzstādītu brīdinājuma zīmes savā pilsētā, aicinātas pieteikties, rakstot uz e-pastu [email protected].

  Policija kampaņas ietvaros pastiprināti uzraudzīs gan autovadītājus, gan velosipēdistus un viņu savstarpējo mijiedarbību uz ceļa. Kampaņas aktivitātēm iespējams sekot līdzi CSDD Facebook profilā @csddlatvia un kampaņas sadaļā https://ej.uz/tuvakNE.  

  1 komentārs
  Anonīms lietotājs 22614
  Likums būtu jāmaina - lai autovadītājs, kurš ir vainīgs sadursmē ar velobraucēju, pat bez letāla iznākuma, zaudētu AV tiesības uz mūžu un pats atlikušos gadus pārvietotos ar velo. Protams, gadījumos, kad velobraucējs pats nav izstrādājis muļķību uz ceļa. Lai nebūtu iespējas atpirkties, pārlikt eksāmenu vai pārformēt apliecību. Daži cilvēki sāk domāt un varbūt pat saprast tikai tad, kad ir zaudējuši to, kas tiem iepriekš bija pieejams.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti