Rīgas ielās dažviet noplukušie stabiņi tumšā laikā var apdraudēt drošību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Drošs kļuvis par bīstamu – tā var raksturot melnos stabiņus ielās, kas dažviet Rīgā ir noplukuši. Līdzīgas problēmas ir arī ar norobežojošām atdurēm, kas tumsā vairs neatstaro gaismu. Latvijas Radio uzrunātie cilvēki norādīja, ka tādi satiksmes drošības elementi ir bīstami. Turpretim vietvarā abu elementu atjaunošanā domas atšķiras.

Rīgas ielās dažviet noplukušie stabiņi tumšā laikā var apdraudēt drošību
00:00 / 03:41
Lejuplādēt

Rīgā Ķīpsalas ielā, pie krustojumiem un gājēju pārejām ir uzstādīti stabiņi un ceļu norobežojošās atdures, kas nodala velojoslu no braucamās daļas. Daudzos stabiņos atstarojušo elementu vairs nav vai arī tie palikuši tikai vietumis un, vējam pūšot, tie mazliet plivinās. Melnie plastmasas elementi risku rada it īpaši diennakts tumšajā laikā, kad tos pamanīt ir grūti. Arī uz vairākām atdurēm atstarojošie elementi vairs nav manāmi.

Latvijas Radio devās noskaidrot, ko par to domā ielās sastaptie cilvēki.

"Tiem ir jāizskatās normāli, lai tie funkcionētu kā atstarojošie elementi. Citādāk tumšais laiks... Kas notiek, ja nav?"

"Tā ir kaut kāda nolaidība. Vienkārši nolēma uzstādīt un uzstādīja, bet nepārdomāja, kādas var būt sekas pēc tam. Stabiņus vajag uzlabot."

"Vakara stundās nedaudz bīstami, var ietriekties tādos, ja atstarojums nogājis nost. Nevar redzēt, kur tie tieši sākas, kur beidzas."

"Neizraisa nekādas emocijas. Neitrāli."

"Droši vien braucot traucē. Ja tie nepilda savu funkciju – neatstaro, tad noteikti no tiem nav jēgas."

Atstarotāju uz stabiņiem un atdurēm dažviet trūkst arī Skolas un Lāčplēša ielā, kas ir ievērojami intensīvākas satiksmes ielas nekā Ķīpsalā.

Uzrunāto iedzīvotāju viedoklim piekrīt satiksmes eksperts un "Drošas braukšanas skolas" direktors Jānis Vanks, norādot, ka jebkuram risinājumam, kas kontrolē vai ierobežo ceļu satiksmi, ir jābūt nepārprotamam un skaidri redzamam.

"Es domāju, ka tas ir saistīts ne tikai ar satiksmes dalībniekiem, bet arī tālāk, kad sāksies ziemas periods. Tā ir sniega tīrīšana un viss pārējais. Un, lai šos stabiņus sniega tīrīšanas iekārta nenonestu un nesabojātu, [būtu] labāk, lai tie stabiņi tad ir arī redzami. Varbūt tur ir jāizskata tehniskais risinājums un jāatrod kaut kāds cits variants vai kāds cits ražotājs, lai tomēr šie elementi kalpotu ilgāk, būtu labāk redzami un labāk pildītu savu uzdevumu," sprieda Vanks.

"Nu, viss jau šajā dzīvē kādreiz nolietojas, kļūst vecs un ir jāmaina," komentēja Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītājs Olafs Pulks no "Jaunās Vienotības". Viņš solīja, ka pašvaldība sabojātos stabiņus saremontēs vai nomainīs.

Savukārt atdures vietvara atjaunot negrasās. "Tur atstarojošais elements nav obligāts, jo atdurēm ir cita funkcija – tai ir jānorobežo automašīna, ja mēs runājam par Skolas ielu, kas tur tiek novietota, lai tā [automašīna] nevarētu uzbraukt uz veloceļa. Ja būs tā, kā jūs sakāt, ka kādam nepietiks tikai ar atduri, bet vajadzēs, lai būtu šie atstarojošie elementi, tad, protams, mēs rīkosimies. Bet pašlaik mums nav tādu ziņu vai indikāciju."

Atgriežoties pie sarunas par stabiņiem, Pulks apgalvoja, ka, pateicoties tiem, gada laikā satiksmes drošība galvaspilsētā ir uzlabojusies. Turklāt stabiņi nav tik dārgi – vietvara šogad tiem atvēlējusi 70 tūkstošus eiro, no kuriem nedaudz virs 50 tūkstošiem ir par to nomaiņu, bet pārējā daļa – par uzturēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti