Rīgas iedzīvotāji par gadu miju: aizejošais - veiksmīgs; nākamo novēl vēl labāku

Uz ielām sastaptie Latvijas iedzīvotāji aizvadīto gadu vērtē pozitīvi, noskaidroja Latvijas Radio. Cilvēkiem izdevies sasniegt mērķus un uzlabot savas dzīves. Pārmaiņas šogad piedzīvojusi arī politiskā vide, un iedzīvotāji uzskata, ka arī tās bijušas uz labu. No nākamā gada sagaida ne tikai personīgo izaugsmi, bet arī lielākas algas.

Rīgas iedzīvotāji vērtē aizvadīto gadu un stāsta par sagaidāmo nākamgadPaula Dēvica

2019. gada pēdējā darbadienā Latvijas Radio devās Rīgas ielās uzrunāt iedzīvotājus par to, kā gads aizvadīts. Visi uzrunātie uzskatīja, ka uzlabojusies ne tikai personīgā dzīve, bet arī situācija valstī. Vieni visu gadu cītīgi strādājuši, lai sasniegtu mērķus, tikmēr citi veikuši savā dzīvē ievērojamas pārmaiņas. Neskatoties uz dažādiem viedokļiem par politisko vidi, iedzīvotāji uzskata, ka arī situācija valstī kopumā uzlabojas.

“Domāju, ka aizvadītais gads bija ļoti labs gan [dēlam] Ričardam, gan man, gan arī visai Latvijai un visiem cilvēkiem, kas centās kaut ko darīt, nevis sēdēja mājās un čīkstēja, ka nekā nebūs.”

“Es diezgan radikāli mainīju dzīvi, aizgāju no darba un tagad meklēšu jaunu. Man liekas, ka tas arī izmainīs dzīves gaitu.”

“Personīgi es domāju, ka ļoti veiksmīgs gan radošajā ziņā, gan emocionāli. Vispār es domāju, ka šis bija mans veiksmīgākais gads. Valstiskā ziņā interesants – politiski dažādas pārmaiņas. Redzēsim, kā būs tālāk.”

Visi sastaptie iedzīvotāji uz aizvadīto gadu raudzījās pozitīvi, tomēr vēl ir daudz vietas izaugsmei. Jautājām arī, ko cilvēki vēlas sagaidīt 2020. gadā. Vēlmes bija dažādas: sākot ar personīgo izaugsmi līdz lielākām algām un politisko solījumu pildīšanai.

“Bija tādi labi solījumi valsts līmenī par lielākām algām, protams, ka to katram gribētos. Personīgi – mazāk pārstrādāties droši vien.”

“Kaut ko pozitīvu! Piedzīvojumus, jaunas emocijas, radošus izaicinājumus. Man liekas, tas ir tas, kas dzīvi dara krāšņāku.”

“Es teiktu tā – turpināt iesākto un tad jau rezultāti būs.”

“Vajag palielināt minimālo algu obligāti. Pensijas, obligāti, palielināt. Tas ir galvenais, es domāju.”

Iedzīvotāji labprāt izteica arī vēlējumus saviem līdzcilvēkiem. Viņi vēlēja vairāk padomāt par garīgām vērtībām, ģimeni un pašizaugsmi. Mazāk runāja par mantiskām vērtībām. Visbiežāk tika novēlēta veiksme un optimisma saglabāšana.

“Neraugoties uz to, ka nav sniega un Jaunā gada sajūtas, lai sirdī valda miers!”

“Veiksmi, drosmi, mīlestību!”

“Lai būtu labi, lai visām ģimenēm būtu labi, visi bērni būtu priecīgi, veciem cilvēkiem lai būtu labi un nebūtu nekādu problēmu!”

“Es gribu novēlēt cilvēkiem, lai viņi bauda katru mirkli, jo tas var būt viņiem pēdējais.”

“Optimismu! Ko gan vēl.”

“Visu to pašu, ko šogad, reiz divi, varbūt pat reiz trīs.”

“Es novēlu visiem labāku gadu!”

Arī Latvijas Radio vēl klausītājiem sasniegt jaunus mērķus nākamajā – 2020. – gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti