Rīgas elektroautobusu iepirkuma izmaksas būs zemākas, nekā tika prognozēts

Rīgas elektroautobusu iepirkuma izmaksas būs zemākas, nekā tika prognozēts, Latvijas Radio pastāstīja "Rīgas satiksmes" vadītāja Džineta Innusa.

Dabai nekaitīgie un pasažieriem ērtie elektroautobusi Rīgā varētu parādīties pēc gada. Pirmajā iepirkumā iegādāsies 35 autobusus. Iepriekš tika prognozēts, ka pirmā iepirkuma maksimālā līgumsumma būs 23 miljoni eiro. Ja uzņēmums būs apmierināts, tad tuvāko gadu laikā varētu iepirkt vēl 17 šādu spēkratu. Tādējādi kopumā elektroautobusu projekts izmaksātu 34 miljonus eiro. Un viens autobuss izmaksātu līdz 660 tūkstošiem eiro.

Tomēr, kā Latvijas Radio atzīmēja Innusa, izvērtējot pretendentu pieteikumus, secināts, ka iepirkums būs lētāks, nekā tad, kad veica tirgus izpēti.

Viņa teica, ka viena vienība izmaksās par dažiem desmitiem tūkstošu eiro lētāk.

Konkrētu summu viņa nenosauca, tādēļ, ka joprojām rit iepirkums.

"Rīgas satiksmes" vadītāja Džineta Innusa
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

Innusa arī pastāstīja, ka nākamais gads uzņēmumam būs izaicinājuma pilns: "Jāizveido elektrouzlādes sistēma gan "Rīgas satiksmes" autobusu parkos, lai nodrošinātu autobusu ikdienas ekspluatāciju un uzturēšanu, un, protams, arī pilsētas lielākajos galapunktos, kas pamatā ir Abrene [Galapunkts "Abrenes iela"]. No laika viedokļa tātad tas ir nākošā gada beigas, kad ir jābūt gan autobusiem, gan arī uzlādes stacijām. Pasažieris noteikti izjutīs jaunā transporta piedāvāto komfortu – klimata kontrole, dažādi tehniskie palīglīdzekļi."

Ja pašvaldība ar elektroautobusiem būs apmierināta, tad tuvāko gadu laikā varētu parādīties vēl 17 šādi spēkrati.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti