Sadaļas Sadaļas

Rīgas eksmērs Burovs: Risks nepabeigt Mežaparka estrādes rekonstrukciju līdz Dziesmu svētku 150. jubilejai

Rīgas pašvaldībai ir nekavējoties jāuzrunā atbildīgās ministrijas un jārisina jautājums par aizņēmumu Valsts kasē Mežaparka Lielās estrādes B daļas otrā jeb noslēguma posma būvniecībai, pretējā gadījumā būs pārāk lieli riski, ka darbus nepabeigs līdz Dziesmu un deju svētku 150 gadu jubilejai 2023. gadā - ar tādu paziņojumu šodien klajā nācis bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs no “Gods kalpot Rīgai”. Rīgas domes pagaidu vadība sola darīt visu, lai pabeigtu Mežaparka estrādi nākamgad.

Rīgas domes pagaidu vadība sola darīt visu, lai pabeigtu Mežaparka estrādi nākamgad.Edgars Kupčs

Burovam nav bažu, ka veiksmīgi tiks noslēgti pašlaik notiekošie būvdarbi. Par tiem viņš līguma noslēgšanas dienā un vairakkārt arī domes vadīšanas laikā vēlāk stingri solīja, ka tāpat kā ar pirmo kārtu 2018. gada 18. jūnijā pulksten 11 šī kārta tiks pabeigta šā gada 18. jūnijā pulksten 11. Tagad gan šim solījumam ir visai simboliska nozīme, jo šovasar plānotie skolēnu dziesmu un deju svētki ir pārcelti uz nākamo gadu.

Tomēr estrādē vēl izbūvējams kupols un visas inženierkomunikācijas, veicami ēkas iekšdarbi un apkārtnes labiekārtošana. Tas varētu izmaksāt vēl 23 miljonus eiro, lēš Burovs.

Rīgas eksmērs Burovs: Risks nepabeigt Mežaparka estrādes rekonstrukciju līdz Dziesmu svētku 150. jubilejaiLatvijas Radio

Paziņojumā medijiem Burovs norādīja, ka “nākamajos gados estrādē notiks Dziesmu svētki, gan skolēnu, kuriem bija jānotiek šogad, bet tie ir pārcelti uz 2021. gadu, gan jubilejas svētki 2023. gadā. Tāpēc ir skrupulozi jāplāno būvdarbu gaita, iespējami savlaicīgi jāizsludina iepirkumu procedūras. Ir jārēķinās, ka iepirkumu gaita var paildzināties, ja tiek iesniegtas kādas sūdzības vai apstrīdējumi. Un, ja iepirkumi nebūs izsludināti savlaicīgi, būs liela iespēja nepabeigt visus iecerētos darbus līdz jubilejas svētkiem," pauda Burovs.

Burovs norāda, ka turpmākie estrādes būvdarbi ir jāsadala posmos. Pirmajā posmā līdz 2021. gada pavasarim ir jāpabeidz estrādes kupola membrānas uzbūve, kā arī estrādes ēkas fasādes un daļēji arī ēkas iekšējie darbi. Savukārt no 2021. gada vasaras līdz 2022. gada beigām nepieciešams pabeigt inženiertīklu izbūvi estrādes teritorijā, kā arī teritorijas labiekārtošanas darbus.  

Ja darbus sāks šogad rudenī, visu var paspēt pabeigt līdz 2023. gada vasarai, ja to neizdarīs, “mēs zaudēsim vēl gadu”, pauda Burovs.  

Rīgas šā gada budžetā estrādes sakārtošanas pēdējai kārtai nauda nav paredzēta. Arī valsts budžetā nav iezīmēta atļauja, ka Rīga gada otrajā pusē Valsts kasē varēs aizņemties naudu lielā projekta īstenošanai.

Vēl pērnajā rudenī Burovam esot bijusi saruna ar Finanšu ministrijas vadību, ka aizdevumu šoruden saņemt varēs.

“Novembrī, kad tika pieņemts valsts budžets, šī iespēja nebija paredzēta, par to es uzzināju nejauši pagājušajā nedēļā,” stāstīja Burovs. Par to nebija informēta ne Kultūras ministrija, ne Īpašuma departaments, “tāpēc es par to saku runāt”, klāstīja Burovs.

Taču pats Burovs ir atbildīgs tajā, ka nav panācis vienošanos par aizdevumu no valsts kases, nav turpinājis risināt šo jautājumu pēc valsts budžeta apstiprināšanas, bet tagad to izmanto savā priekšvēlēšanu kampaņā - tā izsakās Rīgas domes pagaidu administrācijas vadītāja vietnieks Artis Lapiņš.

Šobrīd mēs risinām šo situāciju, esam runājuši ar projektā iesaistītajiem speciālistiem par iespēju to pabeigt līdz nākamajā gadā paredzētajiem dziesmu svētkiem, un ir saņemts apliecinājums, ka tehniski to var izdarīt, ja nav būtisku aizkavējumu, piemēram, saistībā ar iepirkumiem, pastāstīja Lapiņš.

Viņš gan atzina, ka vēl jārisina jautājums par finansējuma pieejamību, risinājums ir “procesā”.

Administrācija ir pārliecināta, ka estrādes nobeiguma darbiem naudu atradīs, bet pilnībā pabeigt estrādi varētu ja ne līdz skolēnu svētkiem nākamgad, tad uzreiz pēc tiem – vēl pirms jubilejas svētkiem 2023. gadā.

KONTEKSTS:

Kopumā Mežaparka Lielās estrādes pārbūves izmaksas varētu tuvoties 100 miljoniem eiro. Estrādes atjaunošanu pilnībā bija plānots pabeigt līdz 2023. gada Dziesmu un deju svētkiem.

Mežaparka Lielās estrādes otrās kārtas pirmā posma būvdarbus veica pilnsabiedrība "LNK, RERE".

Lai nodrošinātu skolēnu dziesmu un deju svētku norisi 2020. gadā, arhitektiem tika uzticēts otro kārtu sadalīt posmos - B1 un B2. Otrās kārtas pirmajā posmā tiktu realizēta pašas estrādes izbūve, bet otrajā paliktu saimniecisko ēku un biroja ēku izbūve, kā arī teritorijas labiekārtošana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt