Rīgas Ekonomikas augstskolas rektors: «SSE Riga» vārdu izmanto politiskajās spēlēs

Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) vārds šobrīd tiek izmantots politiskajās spēlēs, un patlaban notiekošajam nav nekāda sakara ar rektora amatu, paziņojumā medijiem norāda augstskolas rektors Anderss Pālzovs.

 

"Taču jāatzīmē, ka manas latviešu valodas zināšanas un izpratne par Latvijas politiku ir pietiekamas, lai saprastu, ka ''SSE Riga'' tiek izmantota kā līdzeklis politiskajā spēlē un tam nav nekāda sakara ar augstskolas rektora apstiprināšanu.

Mēs koncentrēsim uzmanību pārrunām ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) un publiski atturēsimies no komentāriem šajā jautājumu, kamēr netiks rasts risinājums," raksta Pālzovs.

Viņš norāda, ka pašreiz ''SSE Riga'' gatavojas pārrunām IZM. "Ceram rast tādu risinājumu, kurš būtu saskaņā gan ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem, gan arī ar attiecīgajām Eiropas Savienības direktīvām. Esmu pārliecināts, ka mēs nonāksim pie šāda risinājuma," pārliecību izsaka Pālzovs.

Jau ziņots, ka jautājums par valodu augstskolā kļuva aktuāls, jo tieši valodas dēļ par Rīgas Juridiskās augstskolas rektoru nevarēja kļūt augstskolas Satversme sapulces ievēlētais Mels Kenijs. Kenijam nav rektora amata pienākumu pildīšanai nepieciešamā latviešu valodas prasmju līmeņa, līdz ar to viņu nevar virzīt apstiprināšanai amatā. Pagaidām par augstskolas rektora pienākumu izpildītāju iecelts Latvijas Universitātes prorektors un Rīgas Juridiskās augstskolas valdes priekšsēdētājs Jānis Ikstens.

Arī augstskolas “SSE Riga” fonda priekšsēdētāja Andersa Ridina paziņojumā, kas publicēts mājaslapā, norādīts, ka IZM likusi noprast, ka problēmas varētu rasties arī tās rektoram Andersam Pālzovam. Nepieciešamie dokumenti par Pālzova iecelšanu rektora amatā ministrijai iesniegti jau septembrī, bet augstskola joprojām nav saņēmusi nekādu atbildi no ministrijas.

Savukārt Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra un Rektoru padomes ģenerālsekretārs Jānis Bernāts pauda uzskatu, ka jāpārskata latviešu valodas zināšanas prasības augstskolu vadītājam.
 
Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) gan uzstāj, ka augstskolas rektoram jāzina latviešu valoda, jo “latviešu valoda nav ķēķa valoda”.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti