Panorāma

Dāņi bauda ikdienu bez ierobežojumiem

Panorāma

NMPD sāk strādāt ārkārtējā režīmā

RDzN katra piektā dzemdētāja ir pilnībā vakcinēta

Rīgas Dzemdību namā grūtnieces aktīvāk interesējas par vakcinēšanos pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pēc Latvijas Televīzijas ziņotā par jauno māmiņu, kura smagā stāvoklī nonāca reanimācijā, grūtnieces izrāda pastiprinātu interesi par vakcinēšanos. To apstiprina Rīgas Dzemdību namā, kur līdz šim vakcinētas 384 topošās māmiņas. Sievietes uzsver, ka šādi jūtas pasargātas gan pašas, gan gaidāmais mazulis. Vakcinācijas aptverei palielinoties, jau katra piektā dzemdētāja ir pilnībā vakcinēta pret Covid-19.

Jāņa Augusta mamma vakcīnu pret Covid-19 saņēma gandrīz uzreiz pēc dzemdībām.

"Es izlēmu par labu vakcīnai noteikti tāpēc, ka es pati sabijos," paskaidroja Jāņa Augusta mamma Maija Lilo. "Es nekādā gadījumā negribētu saslimt. Un, ja es saslimtu, lai šie simptomi ir daudz vieglāki. Tiklīdz es piedzemdēju bērniņu, es devos un savakcinējos. Šobrīd ir noslēgts pilns kurss – es pati jūtos labāk un drošāk!"

Maija saka, ka jaunās māmiņas ļoti jūtīgi uztver ziņas par citas mammas slimību vai bēdām. Tāpēc ziņa, ka "Stradiņos" par savu dzīvību cīnās 19 gadus jauna sieviete, kura pat nav redzējusi savu mazulīti, sāpējusi ļoti.

"Tas ir emocionāli smagāk un rada papildu stresu. Jā, es esmu dzirdējusi gadījumus," atzina Maija, "ka šie gadījumi var būt smagi gan mammai, gan bērniņam. Tāpēc ir jāsavakcinējas un miers." 

Vakcinācija pret Covid-19 Rīgas Dzemdību namā
Vakcinācija pret Covid-19 Rīgas Dzemdību namā

Tieši tāpat domā topošā māmiņa Sabīne Leimane, kura arī ir vakcinēta. Viņa gan pieļauj, ka grūtnieces attur tas, ka daudz runājot par Covid-19 vakcīnas blaknēm, bet maz – par potes ietekmi uz gaidāmo mazuli vai pašu.

"Es zinu, ka ļoti daudz sievietēm ir bail, nezina, ko sagaidīt," sacīja Sabīne. "Nav informācijas, nav pētījumu, ko šī vakcīna var izraisīt. Bet risks saslimt ar Covid-19 ir daudz augstāks kā nevakcinējoties. Ir jāizsver riski saslimt, piedzīvot komplikācijas, kas ir augsta temperatūra un var ietekmēt mazulīti."

Rīgas Dzemdību namā rēķina, ka 23 grūtnieces ir saņēmušas vakcīnu tieši pēc izskanējušām ziņām par jauno māmiņu, kurai Covid-19 noris smagi. 

Vakcinācija pret Covid-19 Rīgas Dzemdību namā
Vakcinācija pret Covid-19 Rīgas Dzemdību namā

"Pastiprināti turpinās grūtnieču zvani, viņas pierakstās uz konsultāciju, vai tas ir droši. Izsaka vēlmi un pierakstās uz vakcināciju," pastāstīja Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova. "Sāpes injekciju vietā, temperatūra, grūtniecēm ir retāk, daudz mazāk nekā populācijai kopā. Visām viss ir labi, daudzas jau ir kļuvušas par māmiņām vai drīz kļūs. Un grūtniecība norit bez sarežģījumiem. Varam apgalvot, ka tas ir droši."

Līdz šim visas Dzemdību namā vakcinētās 384 grūtnieces jūtas labi un arī komplikāciju risks pēc potes esot zemāks.

Precīzu datu, cik grūtnieču Latvijā vakcinētas pret Covid-19, nav. Vakcinēties var jebkur. Gan pie sava ģimenes ārsta, gan vakcinācijas centrā. Nav obligāti jāierodas Rīgas Dzemdību namā, bet šeit sievietes aicina konsultēties un uzdot  jautājumus. 

Vakcinācija pret Covid-19 Rīgas Dzemdību namā
Vakcinācija pret Covid-19 Rīgas Dzemdību namā

Vai sieviete ir vakcinējusies, viņai vaicā arī dzemdējot. Līdz šim tādi bija vidēji 13 % topošo māmiņu, bet pēdējā mēneša laikā jau 20 % dzemdētāju ir pilnībā vakcinētas pret Covid-19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti