Rīgas domes vadība ar opozīciju trešo reizi apspriedīs deputātu «apklusināšanas noteikumus»

Pirmdienas, 19.marta, vakarā Rīgas mērs Nils Ušakovs no «Saskaņas» nu jau trešo reizi pie sevis sasaucis četru opozīcijas partiju frakciju vadītājus. Sarunu temats nav mainījies – kā atrisināt Rīgas domē kopš februāra beigām ieilgušo krīzi pēc pieņemtajiem "antidemokrātiskajiem" grozījumiem pašvaldības nolikumā.

Minētie grozījumi ierobežo deputātu iespējas domes sēdēs uzdot jautājumus. Jaunā kārtība saniknojusi opozīciju, tādēļ kopš 28.februāra ir pārtraukta domes sēde un nav izskatīti desmitiem jautājumu. Rīgas vadība solīja nedēļu vētīt opozīcijas ierosinājumu atcelt ierobežojošās normas.

"Latvijas attīstībai" līderis Juris PūceEdgars Kupčs

  Opozīcijas pārstāvis, "Latvijas attīstībai" līderis Juris Pūce atbild uz jautājumu, kā strādās tālāk, ja kompromisu neatradīs: “Protams, nekāda laba sadarbības vide tad neveidojas Rīgas domē, ja domes priekšsēdētājs turpina to konfrontāciju, kuru viņš iesāka februāra pēdējā dienā, domes sēdē negaidīti virzot šos grozījumus. Diemžēl tas nozīmē, ka arī no opozīcijas puses šāda pati konfrontācija turpināsies.”

  Viņaprāt, Rīgas domes frakciju sadarbības veida atrašana būtu rīdzinieku interesēs.  “Es saprotu, ka, protams, ir politiskas, ideoloģiskas atšķirības. Bet ir iespējams tomēr pieņemt lēmumus un vienoties par pietiekami daudz jautājumiem, ja vien domes priekšsēdētājs nedomā opozīcijai vispār aizklāt muti un aizliegt mums runāt. Tad, protams, nekādi kompromisi nav iespējami,” piebilda Pūce.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti